Позиція партії друкуватиДрукувати

Виборче законодавство

2009-11-18 10:16:20

Денисюк: Кандидати у Президенти мають першими проголосувати за відкриті списки

 

«Сьогодні у В.Януковича, Ю.Тимошенко, В.Литвина як кандидатів, які мають фракції у парламенті, є всі можливості довести, що тези їхніх програм це не лише передвиборча риторика. Тому обіцянка про запровадження відкритих списків на місцевих виборах має бути виконана невідкладно», – наголошує член Президії Єдиного Центру Людмила Денисюк. 


Політик нагадує, що представники від Партії регіонів, БЮТ, Блоку Литвина неодноразово виступали за запровадження відкритих списків на виборах до місцевих рад. Тобто, станом на сьогодні таку ініціативу мають підтримати більше 400 депутатів. Л. Денисюк вважає, що під законопроектом щодо зміни системи виборів мають стояти підписи керівників фракцій ПР, БЮТ, Блоку Литвина та НУНС. Це продемонструє суспільству, що для прийняття важливих для країни рішень, здатні об’єднатися різні політичні сили, незважаючи на передвиборчу боротьбу.


Член Президії Єдиного Центру переконана, що запровадження відкритих списків на місцевих виборах, вирішить низку болючих питань. «По-перше, це дасть змогу якісно посилити місцеві представницькі органи, бо в них потраплятимуть не за рішенням київських партійних вождів, а завдяки авторитету у місцеві громаді. По-друге, це змусить політичні партії серйозніше поставитися до розвитку своїх регіональних структур, а не замикатися лише на роботі у центрі», - пояснила Л.Денисюк.


За її словами, відкриті списки також наблизять нашу виборчу систему до існуючої європейської практики, у якій при пропорційній системі переважає принцип відкритого формування партійних списків.


Політик нагадала, що Єдиний Центр  ще навесні 2009 року вніс до парламенту Виборчий кодекс, який передбачав запровадження відкритих списків, двотуровість обрання мерів, ліквідацію іменних виборчих блоків. Його прийняття убезпечить нас від потреби корегувати виборче законодавство у процесі виборів, що вже стало поганою традицією в Україні.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі