Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2009-11-24 14:06:09

Петьовка: Тарифи на енергоресурси мають зростати планово

 

Споживачі не можуть платити за енергоресурси меншу ціну, ніж та, за якою їх закуповує держава. Тому намагання прем’єр-міністра і керівників місцевих органів влади відкласти зміну тарифів на післявиборчий період обертаються додатковими економічними втратами. Так прокоментував член Президії Єдиного Центру, народний депутат України Василь Петьовка наміри Юлії Тимошенко зберегти тарифи на енергоносії для населення на сьогоднішньому рівні. Політик переконаний, що така позиція - це загравання з людьми напередодні виборів.

Василь Петьовка зазначив, що сьогодні газ для населення коштує на чверть нижче собівартості його видобутку в Україні. Сировина для атомних електростанцій та теплоенергостанцій за останні кілька років зросла наполовину. «Тому уряд, який говорить про відсутність причин для зростання тарифів, робить всім ведмежу послугу. Людей не готують до того, що тарифи будуть підвищені, а в чергове хочуть поставити перед фактом. Піднімати ціни все одно доведеться, але влада, напевно, хоче дочекатися 31 травня, коли будуть підведені перші результати місцевих виборів», - вважає народний депутат.

Він упевнений, що замість того, щоб займатися шоковою терапію, влада мала б запропонувати план поступового зростання тарифів до рівня, які дозволить покривати видатки та гарантувати хоча б мінімальний прибуток. «Цей план повинен бути представлений у вигляді закону. Він має закріпити єдиний порядок, методику та формулу обрахування тарифів залежно від ціни енергоресурсів. Таким чином, вартість послуг і в столиці, і в райцентрі буде обраховуватися на однаковій, законодавчо закріпленій основі, і жоден мер не зможе завищувати тарифи на свій розсуд», - наголосив народний депутат.   

Політик впевнений, що при цьому має зберігатися загальнодержавна система субсидій на послуги ЖКГ для малозабезпечених категорій населення. Водночас, якщо місцева влада матиме достатньо ресурсів, вона може корегувати тарифи у бік зменшення для своєї громади.

Василь Петьовка вважає, що зростання тарифів автоматично має означати підвищення вимог до якості послуг, які надаються населенню. Якість води, температура батарей, напруга в електромережі має відповідати ціні за такі послуги. Люди мають платити лише за те, що вони реально споживають, і не оплачувати втрати від напівзруйнованого ЖКГ. 

«Вирішення питання тарифів на законодавчому рівні гарантуватиме, що ця тема вчергове не стане заручником політичних баталій. Держава має бути чесною перед своїми громадянами. І якщо є необхідність підняття тарифів, вона повинна їх про це повідомити вже зараз, а не чекати закінчення виборів», - наголосив представник Єдиного Центру. 
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі