Позиція партії друкуватиДрукувати

Виборче законодавство

2009-11-25 14:29:55

Кріль: Відкриті списки на місцевих виборах потрібно запроваджувати негайно

 

«До початку місцевих виборів залишилося близько трьох місяців. Тому, кандидати в президенти і їхні політичні сили мають невідкладно ініціювати запровадження відкритих списків до місцевих рад», – заявив Голова Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль на зустрічі з представниками ЗМІ в Одесі.

 

Політик зазначив, що запровадити відкриті списки на місцевих виборах обіцяють, фактично, всі основні кандидати в президенти. «Але вже стало традицією, що позиція політика кардинально змінюється після виборів. Тому, якщо кандидати справді підтримують запровадження відкритих списків, то слід не відкладати це у довгу шухляду, а наступного сесійного тижня прийняти такі зміни. Тим більше, що відповідні законопроекти вже давно знаходяться в парламенті», - запропонував І.Кріль.

 

Голова Єдиного Центру переконаний, що зараз оптимальний час для внесення змін до виборчого законодавства щодо місцевих виборів. Політик нагадав, що місцеві вибори стартують одразу після офіційного завершення президентської кампанії. «Звісно, що у виборчому ажіотажі у політиків просто не дійдуть руки до зміни виборчого законодавства. Тому це питання вимагає негайного вирішення вже сьогодні», - пояснив І.Кріль.

 

На думку народного депутата, не можна допустити, щоб якість змін виборчого законодавства стала заручницею політичної боротьби. «Ми маємо досить прикладів коли законодавство змінювалося поспіхом, на догоду інтересам тих чи інших політичних сил. Останній із них – Закон про вибори Президента. Він досі перебуває на розгляді парламенту хоч виборча кампанія вже йде повним ходом. Не можна допустити повторення цієї ситуації весною 2010 року», - зазначив Голова Єдиного Центру.

 

Політик нагадав, що Єдиний Центр  ще навесні 2009 року вніс до парламенту Виборчий кодекс, який передбачав запровадження відкритих списків та двотуровість обрання мерів. «Лише такі зміни дозволять якісно оновити, професіоналізувати місцеву владу та зроблять місцеві ради більш незалежними від партійних вождів», - наголосив І.Кріль.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі