Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-05-21 14:49:00

Оробець бачить у «мовному» рішенні Донецької міськради «ведмежу послугу»

На думку народного депутата України, члена партії Єдиний Центр Лесі Оробець, рішення міської влади Донецька щодо обмеження функціонування української мови у школах і дитячих садках грубо порушує Основний закон України, відповідно котрого порядок застосування мов визначається виключно законом (ст.ст.10, 92 Конституції України).

«Приймаючи дане рішення, міськрада вийшла далеко за межі власної компетенції, перебравши на себе повноваження парламенту, що має виключне конституційне право визначати порядок застосування мов», – говорить Оробець.

«Як фіговим листям депутати прикриваються положеннями «Європейської хартії регіональних мов або мов меншин». Проте у Хартії йдеться виключно про мови, котрі вживає набагато менше людей, ніж державну, – зазначає депутат. – Тим часом як російській мові у Донецьку вимирання не загрожує. Не випадково, Закон України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин» з-поміж 13 мов національних меншин, що потребують наразі  в Україні захисту, російську не вказує – нею де-факто в Донецьку розмовляє переважна більшість».

Водночас, на думку Лесі Оробець, міська влада надала «ведмежу послугу» і російськомовному «населенню» регіону – донецькій молоді відтепер значно важче буде адаптуватися до вимог вищих навчальних закладів в Україні, працедавців тощо.

Не меншу проблему народний депутат бачить і в можливих наслідках подібного кроку – суспільному збуренні, порушенні громадського та міжетнічного миру, відтак закликає місцевий осередок ПР використати свій вплив у місті задля перегляду депутатами міськради безпрецедентного рішення, що штучно провокує міжетнічні протистояння.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі