Позиція партії друкуватиДрукувати

Євроінтеграція України

2009-12-04 15:10:45

Оробець: Влада має змінити акцент у переговорах з ЄС

 

"Українській владі треба змінити акцент у переговорах з ЄС. Від надмірного захоплення кількістю укладених угод чи їхніми красивими назвами, слід перейти до підвищення їхнього реального ККД для українських громадян і бізнесу», - так заступник Голови Єдиного Центру, народний депутат Леся Оробець прокоментувала основні завдання української сторони на 10-му саміті Україна-ЄС.


За словами політика, від даного саміту важко очікувати великого прориву з просування таких принципових для України питань, як  створення зони вільної торгівлі або спрощення візового режиму. «З одного боку, українська влада не дуже й намагалася виконати взяті на себе зобов’язання. Зокрема, із 18 пунктів про створення зони вільної торгівлі ми виконали лише два. З іншого – європейські чиновники не бачать особливого сенсу домовлятися з українськими можновладцями напередодні виборів. Адже все може кардинально змінитися вже завтра», - підкреслила Л.Оробець.


Здатність влади виконувати взяті на себе зобов’язання народний депутат вважає чи не найвпливовішим фактором успішності переговорів з ЄС. «Свого часу ми скасували візи для громадян країн ЄС, сподіваючись на дзеркальний крок з боку країн Співтовариства. Але, водночас, наче забули про іншу важливу складову отримання для українських громадян безвізового статусу – завершення процесу демаркації кордонів з Росією, Білоруссю та Молдовою. І доки влада блокуватиме це питання, наші дипломатичні зусилля не матимуть істотного успіху», - вважає політик.


На думку Л.Оробець, підсумки чергової зустрічі на високому рівні варто оцінювати виключно прагматично. «Насправді для країни мають значення не назва чи терміни підписання угоди, а результат, що вимірюється збільшенням квот на поставку українських продуктів на європейські ринки та обсягом інвестицій з країн ЄС. Саме під таким кутом зору можна і треба оцінювати успішність чи неуспішність чергового раунду переговорів», - наголосила політик.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі