Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2010-01-19 12:45:42

Оробець: Засилля пільговиків уже не загрожує вступній кампанії-2010


«Відтепер можна забути про засилля пільговиків при вступі до кращих вишів країни», – про це народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець заявила журналістам за фактом реєстрації Мін’юстом змін до Умов прийому до вишів, якими запроваджується квотування категорій абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.


«Нам вдалося нарешті покласти край безглуздій і незаконній ситуації, за якої лобами зіштовхувалися при вступі найобдарованіші і найзнедоленіші», – розповіла Оробець. За словами політика, нововведення дозволяє приймальним комісіям ВНЗ квотувати відсоток вступників, що мають бути зараховані поза конкурсом, але не менший ніж 25% від обсягу держзамовлення за кожною спеціальністю.


«З одного боку, відтепер «пільговики» конкуруватимуть за «престижні» місця одне з одним. З іншого – ніхто не посягатиме на жодне з бюджетних місць, гарантованих їм законом в одному з вишів. Адже їх частка  від загальної кількості вступників становить менше 5%, а мінімальна квота – 25%», –  наголосила народний депутат. Вона щиро подякувала всім, хто допоміг їй упровадити нововведення. «Втім, на особливу відзнаку заслуговує державницький підхід двох міністрів – освіти Івана Вакарчука та юстиції Миколи Оніщука. Вони не лише пообіцяли, але й дотримали слова. Це рідкісне явище для нашого політикуму», –  зауважила заступник голови Єдиного Центру.


Разом із цим політик застерегла від ідеалізації квотування як універсального засобу подолання «позаконкурсних» проблем. «Вступні пільги суперечать Основному Закону країни за визначенням. Їх скасування потребує законодавчого підходу, якого все ще важко досягти в умовах виборчої штовханини. Надто вже непопулярний крок. Але вірю – на все свій час і воля Божа», – підсумувала Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі