Позиція партії друкуватиДрукувати

Вибори Президента

2010-01-22 10:50:25

Балога: Якби у владі була монополія ПР та БЮТ, то ні Януковичу, ні Тимошенко зараз не потрібні були б Тігіпко з Яценюком


Будь-кому, хто заступить на «пост номер один», негайно треба буде вдихнути життя в економіку. Інакше фінал президентської кар’єри може настати невдовзі після інаугурації. Так у думку в інтерв’ю газеті «День» висловив лідер Єдиного Центру Віктор Балога.

«Необхідно дуже швидко прийняти реально діючі антикризові рішення. А для цього потрібно ще швидше зробити парламент і уряд своїми партнерами. На цій основі сформувати у Раді нову коаліцію з гарантованим мінімумом у 226 голосів».

Шляхів створення такої коаліції В.Балога бачить два: з тих фракцій і депутатів, які вже сидять під куполом, або після чергових дострокових виборів. Однак, перше неможливе без роз’яснення Конституційного Суду щодо статусу тих депутатів, які не входять у жодну з фракцій. А їх зараз шестеро. А щоб піти другим шляхом, потрібні підстави для розпуску парламенту і згода головних політичних гравців на перевибори. Однак в обох випадках залізною умовою повинна бути конституційна бездоганність процедури.

Саме тому лідер Єдиного Центру вважає, що сьогодні не можна говорити про монополію БЮТ і ПР у політиці й у владі.

«Якби ця монополія була, то нова конфігурація влади, під Президента, була б утворена на «раз, два, три». І ні Януковичу, ні Тимошенко зараз не потрібні були б Тігіпко з Яценюком. Водночас не варто переоцінювати і їхній результат на виборах. Поки, як не крути, вони – лише окремо взяті особи. Без партій, які мають хоча б досвід місцевих виборів, не кажучи вже про представництво у Раді, вони лише асоційовані партнери у великій політиці».

Однак їх треба залучати у владу, і тому відмова цих політиків вести будь-які переговори явно поспішна і не розумна, вважає Віктор Балога.   

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі