Позиція партії друкуватиДрукувати

Парламентська коаліція

2010-02-04 15:38:27

Балога: Єдиний Центр не бачить підстав для участі у майбутній коаліції разом із БЮТ


Народні депутати України від Єдиного Центру не братимуть участі у можливому формуванні нової коаліції у Верховній Раді після виборів Президента, якщо в цій більшості буде присутній блок Юлії Тимошенко. Про це сьогодні заявив лідер партії Віктор Балога.

Аргументуючи таку позицію, він нагадав політичні події останніх днів, які засвідчили суспільству відверте зневажання цією політичною силою та особисто її керівником Конституції та законів України. Зокрема, політик вказав на явно незаконне призначення Кабінетом Міністрів виконувачем обов’язків Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка після його відставки з цієї посади, за яку проголосувала більшість депутатів парламенту. Також лідер єдиноцентристів звернув увагу на неприкрите, масштабне застосування Прем’єром адміністративного ресурсу на власну підтримку як кандидата на посаду Президента. Серед іншого, це ручний розподіл бюджетних грошей в західні області, де Ю.Тимошенко вкрай необхідно збільшити свою електоральну підтримку; роздача актів власності на землю, квартир і автомобілів, споруджених чи куплених державним коштом; відкрита щоденна самоагітація у державних засобах масової інформації та агітація, яку проводять лояльні керівники місцевих держадміністрацій. Усе це В.Балога назвав підкупом виборців і грубим втручанням у виборчий процес, що суперечить Конституції і демократичним принципам проведення виборів.

«Кілька днів поспіль особисто Ю.Тимошенко та увесь БЮТ ведуть кампанію таранного удару по свідомості виборців у зв’язку з прийняттям змін до законодавства про вибори Президента. Причина цієї істерії, як завжди, залишилася за кадром нервових прес-конференцій. Насправді «біло-сердечні» розраховували через зрив роботи виборчих комісій на Сході значно зменшити результат свого конкурента, що автоматично скорочувало б нинішній десятивідсотковий розрив. Але Верховна Рада перекреслила їхні плани відкликати своїх представників у комісіях і, таким чином, унеможливити встановлення підсумків голосування. Коли Ю.Тимошенко, вкотре намагаючись перекрутити ситуацію на свою користь, говорить про нібито оформлену нову коаліцію, то нехай вже починає дбати про захист своєї прем’єрської посади”. 

На думку лідера Єдиного Центру, наведені факти означають, що БЮТ вважає інтереси держави, увесь державний механізм, парламентаризм лише засобом втілення формули «Тимошенко – це Україна». Такий підхід прямо вказує на подвійні стандарти, подвійну мораль і подвійну совість цієї політичної сили.

«Наша політична сила не може об’єднуватися у вищому законодавчому органі країни з тими, кому закон не писаний, кому цинізм і обман стали ідеологією. Нам Бог не дасть піти на об'єднання з тими, хто вищі, духовні, цінності втопив у маніакальному прагненні абсолютної влади. Сьогодні Ю.Тимошенко, з'являючись в телеефірах у чорному вбранні, намагається цим створити враження безвихідної ситуації в країні, залякати людей. Це даремні зусилля, бо суспільство й без того у відчаї від наслідків її дворічного урядування. Гадаю, нова політична конфігурація у Раді напевно не буде формуватися з тими, хто працює тільки на обслуговування інтересів однієї людини. Майбутня коаліція має працювати на державу», - сказав В.Балога.   

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі