Позиція партії друкуватиДрукувати

Парламентська коаліція

2010-03-05 16:31:08

Оробець: «НУ-НС» ризикує поступитися гуманітарним блоком уряду на користь комуністів


«Фракція НУ-НС, і далі «умиваючи руки» у справі формування парламентської коаліції, ризикує втратити вплив на визначення гуманітарної політики нового Кабінету Міністрів», – заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи перебіг переговорів між партійними групами фракції щодо можливого формату майбутньої більшості у Верховній Раді.


«Наразі дилема, що стоїть перед фракцією, загалом така: або «НУ-НС» входить до нового уряду, втримуючи контроль над розглядом  мовних, освітніх, культурних питань, або зберігає «електоральне обличчя», віддаючи гуманітарний блок ідеологічним опонентам», – зауважила Оробець. За її словами, наслідки такого вибору для найбільш принципових досягнень національно-демократичного табору у гуманітарній сфері неважко спрогнозувати. «Так було вже у 2006 році. Тоді «Наша Україна», замість поділу повноважень в економічній і гуманітарній сферах із ПР, грюкнула дверима й отримала Д.Табачника на посаді віце-прем’єра з гуманітарних питань», – нагадала заступник голови Єдиного Центру.


Водночас, на думку політика, сьогоднішні ризики згортання здобутків у сфері гуманітарної політики істотно більші, ніж чотири роки тому. «Тоді на профільні міністерства в уряді не претендували представники КПУ, яких нині ПР замість «НУ» запрошує до співпраці. Цікаво, в якого Сірка колеги позичатимуть очі, пояснюючи власні дії, чи то пак – бездіяльність? І кому з їх нащадків потрібна буде їх «незаплямована репутація» замість гуманітарної безпеки?», – риторично підсумувала Оробець.


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі