Позиція партії друкуватиДрукувати

Парламентська коаліція

2010-03-09 13:35:28

Оробець: При формуванні нової парламентської коаліції «фактор комуністів» і Конституція несумісні

Народні депутати від Єдиного Центру категорично відкидають будь-яку можливість входження до нової коаліції у Верховній Раді разом із фракцією комуністів. Про таку спільну позицію своїх колег сьогодні оголосила заступник Голови партії, народний депутат України Леся Оробець.

Вона звернула увагу, що навіть гіпотетичні припущення про членство комуністів у майбутній більшості закривають шлях до її формування у конституційний спосіб. Адже інший потенційний учасник нової коаліції – фракція «НУ-НС» - принципово не погодиться з присутністю в ній своїх ідеологічних антагоністів. Це означає, що більшість із комуністами може бути сформована лише на основі індивідуального членства народних депутатів, щодо якого поки немає вичерпного тлумачення Конституційного Суду. На сьогодні для депутатів від Єдиного Центру зрозуміло, що при формуванні коаліції «фактор комуністів» і Основний Закон несумісні.

При цьому політик відзначила, що поки зберігаються передумови до конституційного створення більшості за участю фракцій Партії регіонів, «НУ-НС» і блоку Литвина. На думку Л.Оробець, «НУ-НС» цілком здатний виступити зі спільних позицій. У цій ситуації Президент В.Янукович як лідер політичної сили, яка після перемоги на президентських виборах претендує на лідерство у формуванні влади, може запропонувати потенційним партнерам перелік пріоритетів, на основі яких варто об’єднувати зусилля.

«Переконана, що комуністи не можуть бути в одній команді з новим Главою держави, який днями в Брюсселі оголосив незмінність курсу України на європейську інтеграцію. Водночас фракції «НУ-НС» варто погодитися на вступ до нової коаліції, яка проголосить своїми головними цілями набір першочергових економічних і соціальних завдань, без ідеологічних чи інших конфліктних домішок. Це цілком реальний сценарій, і «НУ-НС» потрібно входити у більшість для об’єднання країни після тривалого політичного протистояння, стабілізації влади».   

Л.Оробець вважає, що така коаліція має допомогти Президенту вийти з «владного пату», який щодня обертається великими втратами для країни. Виходячи з цієї необхідності, фракції «НУ-НС» нині потрібно відмовитися від претензій на посаду керівника уряду, що здатні загнати коаліційні переговори у ще глухіший кут.

Водночас народний депутат прогнозує недовговічність імовірної коаліції, тому дострокові вибори уявляє неминучими. «Нова більшість, призначивши Прем’єра і новий склад Кабміну, насамперед повинна буде схвалити Державний бюджет із статтею видатків на вибори. Наступним кроком коаліції має стати прийняття змін до виборчого законодавства, які повертали б мажоритарний принцип обрання місцевих Рад і вводили відкриті списки на виборах до парламенту. Ці зміни, які можна проголосувати пакетно, мають передувати оголошенню місцевих виборів і дострокових перевиборів Верховної Ради. Тільки вони здатні завершити остаточне формування влади на ближчі п’ять років, принести довгоочікувану стабільність у країні. Такий сценарій задля майбутнього України уявляється найбільш реалістичним», - підкреслила Л.Оробець.     
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі