Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

2010-09-07 15:04:42

Балога: Ставлення Єдиного Центру до влади залежить від її готовності проводити економічні реформи

Єдиний Центр розцінює місцеві вибори як один із базисних елементів державного будівництва і подальшої розбудови партії. Таку оцінку лідер Єдиного Центру Віктор Балога висловив сьогодні на зустрічі із партійним активом Черкаської області в рамках регіонального туру керівників партії.

«Ми не створимо ефективної та впливової партії, якщо представники Єдиного Центру не прагнутимуть здобути представництво в органах місцевого самоврядування. Участь партії у виборах має велике мобілізуюче значення, тестує організаційні можливості політичної сили, її здатність працювати з виборцями, переконувати їх у правильності запропонованих ідей. Саме тому партія формує в області якісну команду».

При цьому, за словами В.Балоги, треба неодмінно врахувати думку громад, їхнє бачення того, хто з представників місцевих еліт, управлінців, лідерів громадської думки, поважних людей має бути делегований в органи влади. «Ми як ніхто інший маємо дослухатися до громадської думки, до побажань виборців. Разом із місцевими громадами потрібно визначити тих авторитетів у районах і містах, на кого зробити ставку на виборах 31 жовтня». Лідер Єдиного Центру наголосив однопартійцям на завданні,  поставленому на з’їзді 14 серпня,  - за підсумками кампанії увійти в трійку політичних сил за кількістю перемог на виборах. 

Учасники зустрічі обговорили важливі регіональні проблеми у рамках партійної програми «Якісна Україна». Зокрема, йшлося про екологічні ініціативи, зведення соціального житла й інші інфраструктурні проекти, відносини між підприємцями та місцевою владою. Частину із заявлених питань черкаські єдиноцентристи братимуть як партійне зобов’язання на виборах 31 жовтня.   

Під час прес-конференції представники ЗМІ Черкащини найбільше цікавилися оцінкою політичної ситуації та позиціонуванням Єдиного Центру стосовно влади.

В.Балога зазначив, що сьогодні «політику в країні вже почала визначати економіка». На його переконання, влада ще не приступила до втілення обіцяних рішучих реформ, бо, серед іншого, не має цілісної концепції розвитку України. «Проект Податкового кодексу, окремі зміни в побудові судочинства, разові економічні нововведення – це лише фрагменти, а не продумана стратегія. Влада користується тим, що суспільство живе позитивними очікуваннями, запитом на реформи і ще не втратило надії на їх проведення. Однак цей запас поступово випаровується. Він впаде до нуля дуже швидко, якщо суспільство не побачить, що влада не лише декларує і обіцяє, а ще й робить. Непопулярні реформи були б виправдані, якби люди зрозуміли, навіщо вони потрібні і до чого призведуть».       
 
У цьому зв’язку В.Балога підтвердив, що Єдиний Центр готовий підтримати всі дії влади, які будуть спрямовані на проведення економічних перетворень в країні. «Наша партія зосереджена на інтересах суспільства і країни, а не на власних амбіціях. Тому ми не стаємо в ту опозицію, яка насправді дбає лише про те, як повернути себе у владу».

Відповідаючи на запитання про те, хто сьогодні уособлює опозицію, лідер Єдиного Центру зазначив, що опозиції в європейському розумінні цього поняття в Україні немає. Опозиційну роль грають одночасно кілька політичних сил, але з різною метою. «Є самопроголошена опозиція, яка ставить перед собою єдине завдання - будь-що знову стати владою. Є й опозиціонери, призначені на Банковій, той же Арсеній Яценюк. Досить голосно і вельми переконливо, лише з одним застереженням: сценарій цієї «опозиційності» пише точно не він», - сказав В.Балога.        


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі