Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

2010-09-08 16:03:30

Балога: Єдиний Центр запросить міжнародних спостерігачів на місцеві вибори

Єдиний Центр переконаний у необхідності забезпечення ретельного контролю за ходом місцевих виборів, аби перебіг кампанії, голосування 31 жовтня та підрахунок голосів були вільними від порушень і фальсифікацій. З цією метою партія запрошуватиме представників міжнародних організацій для спостереження на виборах, оскільки неупереджений моніторинг стану дотримання виборчих процедур буде вагомим чинником проти спотворення народного волевиявлення.

Про це сьогодні на прес-конференції в Миколаєві заявив лідер Єдиного Центру Віктор Балога, який продовжує серію поїздок регіонами країни. «Ми звернемося до впливових міжнародних структур з проханням направити в Україну спостерігачів на місцевих виборах. Єдиний Центр розішле відповідні запрошення в європейські столиці, у штаб-квартири партій і міжнародних організацій. Оскільки від офіційного Києва таких ініціатив не чути, а виборчі перегони офіційно стартують вже за три дні, Єдиний Центр вирішив взяти на себе місію із запрошення зарубіжних спостерігачів. Невдовзі ми докладно проінформуємо громадськість про цю ініціативу».

Розвиваючи цю тему під час зустрічі з обласним партійним активом і журналістами в Херсоні, В.Балога також повідомив, що Єдиний Центр орієнтує свої регіональні структури на організацію власного моніторингу виборів і паралельного підрахунку голосів. «Наша партія має такий досвід на дострокових парламентських виборах 2007 року, під час останніх місцевих кампаній. Звісно, ми зацікавлені зробити все можливе і навіть неможливе, аби підсумки виборів були встановлені об’єктивно і чесно. Єдиний Центр прагне не лише захистити власний результат від підтасовок і махлювання. Треба підтримати й наших політичних конкурентів, особливо малі партії, які найбільш вразливі до фальсифікацій, бо не мають можливості їм ефективно протистояти», - зазначив лідер Єдиного Центру.  

Він також звернув увагу, що місцеві вибори 31 жовтня будуть першою виборчої кампанією, яка проводиться після зміни влади в країні. Всі попередні вибори, до Верховної Ради 2006-го і 2007-го років та до місцевих органів влади, міжнародне співтовариство визнавало чесними і прозорими. «Тому цьогорічні вибори будуть ще й перевіркою нової влади на демократію та бездоганне дотримання законодавства. Будь-які істотні порушення дуже відчутно вдарять по іміджу України як демократичної, правової держави. Нам зовсім не хочеться, щоб Україну знову почали сприймати як дикунську республіку, де права людини – зайва категорія», - сказав В.Балога.        
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі