Позиція партії друкуватиДрукувати

Реформування держави

2011-03-30 10:12:38

Балога: Реформування країни треба продовжувати

Реформи в Україні потрібно прискорювати, оскільки лише за умови збереження інтенсивного темпу втілювані зміни дадуть відчутні результати та будуть підтримані суспільством. Про це сьогодні у Києві заявив лідер Єдиного Центру Віктор Балога. 


За його словами, нині важливо без затягування дати старт реформам у пріоритетних сферах, проводити їх синхронно та скоординовано. Зокрема, це стосується реформування пенсійної системи, щоб закласти основу забезпеченої старості для нових поколінь українців. «Тим, хто вже пішов на відпочинок, від пенсійних новацій гірше точно не стане. А ті, хто лише починає працювати чи знаходиться посередині трудового шляху, мають вже сьогодні чітко знати, скільки років їм залишається до фінішу і що вони матимуть у підсумку».      


В.Балога також висловився за доцільність удосконалення податкового законодавства, враховуючи, що ухвалений нещодавно Податковий кодекс і далі піддається обґрунтованій критиці бізнес-середовища. На думку політика, слід розвивати і започатковану Президентом адміністративну реформу, щоб вийти на нову, ефективну, прозору і зрозумілу модель влади. Без кардинальної зміни механізмів управління країною ні пенсійна, ні податкова, ні освітня реформи не дадуть очікуваного результату.


У цьому зв’язку лідер Єдиного Центру назвав кілька питань, які потребують невідкладного вирішення. Це перегляд статусу місцевих адміністрацій і зменшення їх регулюючих повноважень, усунення дублювання функцій в центрі і в регіонах, досягнення вищої якості надання державних послуг. «Не слід боятися ліквідовувати зайві органи державної влади, переглядати межі областей чи статус населених пунктів. Електронний документообіг, он-лайн звернення до влади, електронний підпис чи дистанційна сплата податків – це буденність для більшості громадян країни Європи. І чим більше таких нововведень ми запровадимо, тим менше чиновників потрібно буде утримувати».


В.Балога наголосив на важливості вдосконалення взаємовідносин органів державної влади та місцевого самоврядування в частині виконання останніми делегованих повноважень. «Сьогодні держава делегує виконкомам рад величезний масив повноважень, але відповідальності посадовців місцевого самоврядування за їх невиконання фактично немає. Потрібно ухвалити закон про делеговані повноваження і поставити крапку у цьому питанні».


Серед інших важливих заходів політик визначає запровадження кар’єрної публічної служби. Адже чинне законодавство через доплати за ранг, вислугу років, пенсійне забезпечення стимулює до перебування на держслужбі і на службі в органах місцевого самоврядування лише старших за віком службовців, понад 45-50 років. Водночас майже відсутня мотивація для приходу на держслужбу молодих кваліфікованих кадрів. «Парадоксально, але факт: пенсія держчиновників вища, аніж зарплата молодих службовців».


В.Балога  зазначив, що правовою основою  реформ має стати прийняття законів про систему публічного управління на місцевому рівні, про публічну службу, ухвалення нової редакції закону про місцеве самоврядування. «Ці закони повинні стати рамковими і встановити загальні засади адміністративної реформи на регіональному рівні. На парламент чекає складна та кропітка робота, до якої, можливо не всі готові. Проте без таких кроків неможливо буде завершити розпочаті реформи», - наголосив лідер Єдиного Центру. 
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі