Позиція партії друкуватиДрукувати

Суспільство

2012-12-22 11:19:05

Віктор Балога: Притиснуте до стінки бізнес-середовище здатне вибухнути

     Громадянська активність суспільства з року в рік здувається, що чітко ілюструється відсотком явки, який знижується від виборів до виборів.  Він констатує, що стихійні акції протесту є моментальною реакцією на локальні чи тактичні проблеми і не є чинником загальнонаціонального масштабу. Апатичне ставлення до політичних процесів стало трендом, влада дратує практично всіх. Політикам довіряють дедалі менше.


     «Невдоволення, нетерпимість та озлобленість продовжують накопичуватися повсюдно, і залишається лише уповати на Бога, щоб ця гримуча суміш не спровокувала вибуху гніву, викликавши до життя бунт, безглуздий і нещадний», - пише В. Балога.


     Він вважає, що притиснуте до стінки бізнес-середовище здатне вибухнути першим, спровокувавши детонацію в інших верствах суспільства.
 
     «Відлучення заробленого, ніж по суті є податкова політика, побільшена корупційними поборами, в останні роки доповнився „віджиманням“ власності. А це вже прийоми межі фолу. Бізнесу є що втрачати і є чим захищатися. Влада ця обставина, схоже в розрахунок не бере», — підкреслив він.


     В. Балога констатує, що надії на чинну владу з року в рік зживаються дедалі сильніше, на кшталт шагреневої шкіри. Аж ніяк не тріумфальний результат правлячої партії на виборах — свідчення цього. Копійчані пенсійні підвищення чи мовний закон — не ті кроки, за якими можна судити про спроможність влади.


     «Зрештою, яка різниця, якою мовою скаржитися на бідність, корупцію та свавілля, якщо твоїх стогонів не чують, а твоїх проблем не вирішують? Будь-який професійний соціолог легко пояснить, чому суспільні настрої березня 2010 року відрізняються від грудня 2012-го. Менше очікувань, більше скепсису. Бійки в Раді можуть якийсь час потішити, але вже точно не здатні обнадіяти», - пише В.Балога у «Дзеркало тижня. Україна».
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі