Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

2008-06-14 12:08:00

Білозір хоче, щоб профілактика захворювань в Україні стала нормою життя

Народний депутат, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір вважає, що необхідно і надалі впроваджувати в Україні інститут сімейної медицини як один з найбільш ефективних механізмів надання медичних послуг на первинному рівні. 

Про це вона сказала у коментарі напередодні професійного свята медиків, повідомляє прес-служба Єдиного Центру. 

За словами Білозір, дані ВООЗ свідчать: у 90% випадків звернень медичну допомогу можуть забезпечити сімейні лікарі, підготовлені на засадах загальної практики. «До того ж, амбулаторія сімейного лікаря обходиться вдвічі дешевше за дільничну лікарню на відповідну кількість населення», – зауважує вона. 

У зв’язку з цим, депутат закликає внести зміни у  пріоритети фінансування галузі охорони здоровя. 

«Фінансувати потрібно не існуючу інфраструктуру медичних установ, а передусім пацієнта і медичного працівника. Перший має отримати гарантовано якісну діагностику, профілактику і лікування, а другий – високу заробітну плату і достойні умови роботи. На сьогодні ж  80% коштів виділяються на утримання медичних установ, і лише 20% на лікування та діагностику пацієнтів», – зазначає Білозір. 

Депутат також вважає за необхідне ініціювати проведення інформаційної кампанії серед громадян, яка заохочуватиме їх до профілактики захворювань. «Потрібно, щоб людина зрозуміла, що може прийти до лікаря просто на огляд, а не тоді, коли вже терпіти не сила. В Україні повинна зявитися культура профілактики захворювань, вона має стати нормою життя», – підсумувала вона.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі