Коментар

Іван Балога

Народний депутат Верховної Ради України, член Президії Єдиного Центру

2018-01-26 16:43:49

Іван Балога звернувся до Прем'єр-міністра України щодо відновлення протипаводкових заходів на Закарпатті

Член Президії Єдиного Центру, народний депутат України Іван Балога направив депутатський запит на ім'я Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому просить очільника Кабміну дати доручення відновити протипаводкові заходи в Закарпатській області.

 

Нардеп підкреслив, що вирішення цього питання є дуже важливим для Закарпаття. Нагадав, що заходи з Комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиса є складовою Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р.Дніпро, яка затверджена Законом України і передбачає щорічне виділення коштів на ці цілі в обсягах від 150,0 до 230,0 млн грн. Однак, зауважив, вже п'ятий рік виконання зазначеного Закону не забезпечується - кошти з держбюджету на такі роботи не виділяються.

 

"Як наслідок, в черговий раз на незахищених територіях страждає населення. Одна з проблемних ділянок - на річці Боржава між населеними пунктами Вільхівка, Заріччя, Сільце Іршавського району та Боржавське, Великі Ком'яти Виноградівського району, яка під час грудневого паводку 2017 року постраждала найбільше.

 

Для захисту цієї території необхідно виконати роботи з будівництва та реконструкції близько 16 км дамб та 4 км берегоукріплень. Вартість таких заходів орієнтовно оцінюється у 97,0 млн грн, з яких 1,5 млн грн - проектні роботи.

 

Також внаслідок відсутності захисної споруди паводковими водами річки Теребля було частково затоплено забудовану територію с.Вонігово Тячівського району. Вартість робіт на цій ділянці складає близько 8,0 млн грн. Невирішеним залишається й питання щодо завершення робіт з реконструкції дамби р.Тиса у Виноградівському районі, довжиною 9 км, і ряду важливих об'єктів на р.Тиса та її притоках у Тячівському районі", - зазначено в депутатському запиті.

 

"Прошу Вас дати відповідні доручення і відновити реалізацію протипаводкових заходів у Закарпатській області шляхом їх фінансування з державного бюджету та передбачити на 2018 рік необхідні кошти для захисту вищенаведених територій у сумі, передбаченій Програмою та державним бюджетом на 2018 рік", - йдеться у зверненні Івана Балоги до керівника Уряду України.

 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі