Коментар

Віктор Балога

Лідер Єдиного Центру

2011-05-13 15:05:10

Балога: Справу Луценка треба завершити гідно

           У розслідування кримінальної справи стосовно колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка потрібно додати більше гуманізму, щоб не доводити ситуацію до крайнощів. Про це сьогодні у Києві заявив лідер Єдиного Центру Віктор Балога, коментуючи останні події навколо ув’язненого екс-урядовця та погіршення стану його здоров’я.

 «У цій справі мають бути суворо дотримані норми законодавства та процедури в рамках кримінального процесу. У необхідності цього, напевно, не сумніваються ні слідчі органи, ні адвокати обвинуваченого, ні судові інстанції. Однак головним фігурантом залишається саме Луценко. І слідчим, і захисникам ув’язненого треба діяти так, щоб від зіткнення їх інтересів не страждала людина, вину якої поки не доведено в суді. Не можна робити зі слідства покарання, особливо якщо це б’є по здоров’ю і загрожує життю. Закон не можна перетворювати на зброю проти особи».
 
На думку політика, критична ситуація, що склалася навколо Ю.Луценка, вже перетворюється на предмет політичних спекуляцій і засіб політтехнологічного піару, із неприхованим цинізмом і дезінформацією. «Упевнений, що пану Луценку зовсім не хочеться стати мимовільним учасником політичного шоу, розіграного не ним, тим більше в його дуже непростому становищі. Вже стало очевидним, що деякі політики нав’язують звинуваченому послуги, яких він зовсім не потребує. Політикам взагалі треба чимшвидше відійти подалі. Хай із Луценком працюють слідчі й адвокати, а дружина і лікарі допоможуть йому скоріше одужати».
 
Лідер Єдиного Центру припустив, що з огляду на важкий стан здоров’я екс-міністра Генеральна прокуратура може ретельно вивчити всі обставини справи на цей момент і прийняти пом’якшуючі рішення. «Допускаю, що Юрій Віталійович у своїй політичній діяльності не був повним аскетом. Між нами були різні періоди в стосунках – від товариських до не зовсім приязних. Ці перепади у взаєминах дають мені підстави оцінювати кримінальне переслідування пана Луценка з нейтральних позицій. Як би там не було, міру його вини чи невинуватість встановить повне слідство та об’єктивний і неупереджений суд. Однак ясно й інше: цю резонансну справу треба завершити гідно, з повагою до людини, без нікому не потрібних ексцесів. Особисто хочу, щоб для ув'язненого вона закінчилася з якнайменшими втратами», - сказав В.Балога.                     

Інші коментарівсі

Останні новинивсі