Коментар

Ігор Попов

Лідер Єдиного Центру

2010-10-21 11:34:03

Попов: Єдиний Центр організовує всеукраїнський екзит-пол в день виборів до місцевих органів влади

31 жовтня, в день виборів до місцевих органів влади, буде проведено опитування виборців на виході з виборчих дільниць. На замовлення партії Єдиний Центр цей екзит-пол організовує компанія GfK Ukraine. Партія звернулася до цієї авторитетної дослідницької структури через великий   ризик підтасовки результатів голосування. Адже саме виборчі дільниці є одним із місць, де можуть відбуватися порушення при підрахунку голосів. На сьогодні дільничні виборчі комісії у багатьох регіонах країни сформовані таким чином, що це не дозволяє забезпечувати взаємний контроль представниками різних політичних партій. Імовірність фальсифікації зростає через відсутність достатньої кількості міжнародних спостерігачів, чия робота завжди зменшувала масштаб зловживань на виборах.

«Хоча замовником екзит-полу виступає Єдиний Центр, партія робить це опитування для захисту результатів усіх політичних партій і кандидатів, для сприяння чесним виборам в Україні. Результати будуть відкритими для громадськості одразу після закриття виборчих дільниць», - заявив лідер Єдиного Центру Ігор Попов.
   
В межах екзит-полу GfK Ukraine проводитиме опитування на 580 виборчих дільницях в усіх областях України, де проходитимуть вибори до обласних рад. Окремо будуть вивчатися підсумки голосування за кандидатів на посади міських голів Донецька, Харкова, Ужгорода, Луцька, Чернівців і Хмельницького. Загалом буде проведено не менше 29 тисяч інтерв’ю. Результати для вибраної групи пріоритетних областей і вказаних міст будуть спиратися не менше, ніж на 1200 інтерв’ю. До проекту залучаються майже 1100 інтерв’юерів GfK Ukraine. Респонденти вкидатимуть анкети з результатами свого голосування до спеціальних скриньок, що гарантуватиме анонімність їхніх відповідей.

«Екзит-пол під час останніх виборів Президента України, який GfK Ukraine проводив для телеканалу ICTV, став одним із найточніших. Ми раді можливості співпрацювати з партією Єдиний Центр для забезпечення прозорості і місцевих виборів», - зазначив заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.
 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі