Коментар

Ігор Попов

Лідер Єдиного Центру

2011-04-05 10:14:10

Попов: Новий закон про парламентські вибори повинен гарантувати рівні права кандидатам-мажоритарникам

У разі повернення змішаної виборчої системи серйозною загрозою може стати відмова у реєстрації або зняття з виборчих перегонів непровладних кандидатів.
Про це в ході круглого столу  «Реформа виборчого законодавства очима політичних партій» заявив один з лідерів Єдиного Центру Ігор Попов.

«Минулорічних місцеві вибори показали, що мажоритарні кандидати не мали рівного представництва у комісіях, що привело до упередженого ставлення до них із боку виборчої адміністрації. Наприклад, у Донецькій області Єдиний Центр запропонував до складу дільничних комісій більше тисячі осіб, але всі вони так і не були включені до складу комісій», - зазначив політик.

І.Попов упевнений, що для забезпечення прав кандидатів-мажоритарників новий закон повинен передбачити для всіх суб’єктів виборів рівні права у формуванні окружних та дільничних комісій. «Преференції для парламентських партій можуть бути предметом обговорення, проте більшість місць повинні розподілятися шляхом чесного жеребкування між усіма партіями, що висунули кандидатів у цьому окрузі. Керівні посади у комісіях усіх рівнів повинні розподілятися пропорційно між представниками всіх політичних партій, звісно, з урахуванням досвіду членів комісій».

На думку І.Попова, новий закон повинен містити чіткий перелік підстав для винесення попереджень кандидату та для рішення про скасування реєстрації. Це захистить кандидатів від необґрунтованого зняття з перегонів. Так само однозначно повинна бути виписана процедура реєстрації та оформлення відповідних документів. «Лише за виконання цих умов ми зможемо побачити реальну конкуренцію найдостойніших на рівні виборчих округів», - вважає політик.

Також лідер Єдиного Центру наголосив на необхідності продовження роботи над розробкою і прийняттям Виборчого кодексу. «Зараз акцент у діяльності робочої групи при Президентові ставиться на підготовці закону про парламентські вибори, проте Кодекс не можна відкладати. Єдиний Центр першим запропонував свій варіант кодексу ще два роки тому, і депутати партії готові підтримати удосконалення виборчого законодавства», - сказав І.Попов.
 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі