Коментар

Василь Петьовка

Лідер Єдиного Центру

2009-12-10 12:53:50

Петьовка: Відповідальність за провал бюджетного процесу уряд та парламент мають поділити порівну

 

«Відповідальність за провал бюджетного процесу Кабінет Міністрів та Верховна Рада мають поділити порівну. Провина уряду в тому, що він до цього часу не подав проект бюджету на 2010 р. до парламенту. А парламент, захопившись виборами, не задіяв жодних механізмів впливу на уряд, і більше того – сам сповільнив бюджетний процес», – переконаний член Президії Єдиного Центру, народний депутат Василь Петьовка.

 

Політик нагадує, що ще тиждень тому, 3 грудня, доопрацьований урядом проект бюджету мав бути поданий на розгляд до Верховної Ради. «Представники уряду обіцяли, що подання буде зроблено на початку цього тижня, одразу після засідання уряду. Але під час позачергового засідання у вівторок питання бюджету навіть не порушувалося, бо Ю.Тимошенко звітувала про успіхи у боротьбі з корупцією. А в середу, замість засідання Кабміну, Прем’єр-міністр поїхала переконувати Європу в тому, хто буде кращим Президентом України», -  зазначає народний депутат.

 

«Та не лише для уряду тема бюджету стала другорядною, – пояснює політик. – Не менша провина й Верховної Ради – як більшості, так і опозиції. Коаліція не змогла організувати нормальну роботу бюджетного комітету, який понад два місяці не міг визначитися з долею проекту головного кошторису країни. А Партія регіонів уникає бюджетної теми, сподіваючись, що після виборів саме вона готуватиме бюджет».

 

В.Петьовка також нагадав, що минулого року, коли була подібна ситуація, бюджетний процес суттєво активізував Президент. "Незважаючи на те, що це не сфера його прямих обов’язків, В.Ющенко вніс на розгляд парламенту власний проект бюджету. Такий крок фактично змусив уряд прискорити роботу над бюджетом. На жаль, цього року Президент далі гнівних звинувачень на адресу уряду не пішов", - зазначив політик.

 

На думку представника Єдиного Центру, влада має терміново розблокувати бюджетний процес. "Зрозуміло, що у січні 2010 року уряд, зважаючи на те, що кошторис на 2010 рік не прийнятий, буде розподіляти кошти фактично в ручному режимі, як це передбачено Бюджетним кодексом. Але ми повинні зробити все, щоб ця ганебна практика тривала не більше місяця. Для цього парламент має примусити уряд подати проект бюджету 2010 року і без зволікань його розглянути. Якщо для цього треба скасувати новорічні та різдвяні канікули для урядовців та народний депутатів – треба піти і на це", - наголосив Василь Петьовка.
 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі