Коментар

Василь Петьовка

Лідер Єдиного Центру

2011-04-01 12:25:33

Петьовка: Держава має відновити контроль за якістю пального

Стрімке підняття цін на українських автозаправках одночасно призвело до такого ж стрімкого викиду на ринок підробленого, неякісного пального.  При цьому Антимонопольний комітет і Держспоживстандарт виявляють неприпустиму байдужість до цієї проблеми, чим, фактично, прикривають багатомільйонні оборудки «тіньовиків» і фальсифікаторів. Таку оцінку ситуації на роздрібному паливному ринку сьогодні висловив один із лідерів Єдиного Центру, народний депутат України Василь Петьовка.

За його інформацією, нині кожен третій літр пального, що продається на вітчизняних АЗС - це фальсифікат. «Коли ціни йдуть угору, охочих торгувати «бодягою» ставатиме все більше. Компоненти, якими розводять бензин - різноманітні присадки, нафталін і ацетон - коштують відносно дешево, зате доводять октанове число до потрібних величин. Як наслідок, водії платять двічі: спочатку за дорогий сурогат, а згодом за значно дорожчий ремонт двигунів», - констатує політик.  

В.Петьовка зауважив, що на тлі повсюдного недотримання стандартів  якості пального уповноважені контролюючі органи зайняли позицію байдужих спостерігачів. «У 2009-2010 роках Держспоживстандарт не провів жодної масштабної перевірки, посилаючись на відсутність коштів. Тепер у нього інша причина - немає нових лабораторій. У підсумку безконтрольність у такій високорентабельній сфері, як торгівля нафтопродуктами, створює всі умови для реалізації фальсифікату» - наголосив народний депутат. 

Політик переконаний, що за європейською ціною на пальне українські споживачі повинні отримувати і європейську якість продукції. «Зараз треба вирішити дві основні проблеми для того, щоб повернути держконтроль на ринок нафтопродуктів. Насамперед, уряд має дати Держспоживстандарту необхідне фінансування для перевірок заправних станцій. По-друге, Кабміну слід внести необхідні зміни у держстандарти, щоб відбір контрольних зразків і результати тестів не можна було оскаржити виробниками і продавцями фальсифікату. Все інше зроблять самі автомобілісти, які, дізнавшись «імена» тих, хто їх дурить, забудуть до них дорогу», - вважає лідер Єдиного Центру. 
 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі