Коментар

Віктор Балога

Лідер Єдиного Центру

2010-09-30 14:01:14

Балога: Місцева влада влаштувала півнячі бої за перше місце у виборчих бюлетенях

Місцева влада винайшла і вже застосувала на практиці виборче ноу-хау, яке не створить відчутного впливу на результат правлячої політичної сили на виборах 31 жовтня. Так лідер Єдиного Центру Віктор Балога  прокоментував наполегливі намагання місцевих організацій Партії регіонів всіма способами домогтися реєстрації своїх виборчих списків першими з-поміж інших партій, що автоматично ставить ПР під номером 1 у виборчому бюлетені.

Політик відзначив, що у переважній більшості обласних центрів країни, містах і районах місцева влада зробила все можливе, щоб представники Партії регіонів першими потрапили з виборчими списками у виборчі комісії. Для цього, як повідомляють регіональні організації Єдиного Центру, вдалися до  різноманітних хитрощів: «регіонали» потрапляли до ТВК у обхід черги, з «чорного ходу» і під прикриттям міліції, часто члени комісій відмовлялися приймати документи інших партій, крім ПР тощо.   

«Це такий собі дуже кумедний прояв застосування адміністративного ресурсу. Синхронність дій місцевої влади по всій країні наводить на думку, що у такий спосіб виконувалася вказівка центрального штабу. Напевно, хтось із політтехнологів ПР чомусь вирішив, що перший номер у бюлетені приведе до першості за підсумками голосування. Дивна логіка, адже ніхто ще не довів прямої залежності від позиції у бюлетені і симпатіями виборців. І не варто думати, що український виборець настільки лінивий чи неписьменний, що не зможе прочитати решту бюлетеня».  

Лідер Єдиного Центру також звернув увагу, як деякі політичні сили здійняли інформаційний шум навколо маніпуляцій із реєстрацією списків. На думку В.Балоги, заяви в стилі «нас обійшли на повороті» відображають не так турботу про проведення чесних виборів з рівними можливостями, як свідчать про слабкість і невпевненість у своїх силах.

«Змагатися треба не за місце в бюлетені, а за виборця. Конкурувати не ліктями в черзі біля ТВК, а продуманими і чіткими пропозиціями до громад. Позиція будь-якої партії стане сильною тільки тоді, коли вона зможе переконати людей у своїх ідеях, у чистоті намірів, чесності та професійності команди, яка йде у владу».    
 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі