Коментар

Віктор Балога

Лідер Єдиного Центру

2011-08-17 16:32:07

Балога: Реорганізація вишів на Закарпатті пройде за єдино правильним порядком

Кабінет міністрів на засіданні 17 серпня вніс зміни у своє попереднє розпорядження про об’єднання чотирьох вищих навчальних закладів Закарпаття. Про це сьогодні у Києві повідомив лідер Єдиного Центру, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. 

 
«Президент України доручив Кабінету міністрів невідкладно розібратися у ситуації навколо злиття вишів. Адже йшлося про цілком реальну загрозу масових протестів викладачів і студентів. Імовірно, Глава держави ретельно вивчив аргументи авторитетних науковців, викладені у листі на його адресу. Вони просили Президента втрутитися і не допустити об’єднання чотирьох ВНЗ у спосіб, встановлений розпорядженням Кабміну».  
 
За словами В.Балоги, як урядовому куратору Закарпатської області йому було доручено опрацювати зміни у прийнятий документ.  Фахівці освітньої галузі спільно з юристами запропонували новий порядок реорганізації вишів Закарпаття, який і був представлений для обговорення членів уряду.
 
Головним і принциповим моментом є не просте злиття, що визнано неправильним, а приєднання трьох вузькопрофільних ВНЗ до найстарішого і найбільшого закарпатського вишу – Ужгородського національного університету. Таким чином, буде збережено та розвинуто наукову і освітню базу області. Студенти Закарпатського і Мукачівського державного університетів, Закарпатського художнього інституту після реорганізації вишів продовжать навчання в УжНУ.  
 
«Сьогодні уряд зняв усі проблемні моменти. Новий порядок об’єднання ВНЗ влаштує всі зацікавлені сторони. Адже події розгорталися так, що в реорганізацію вишів вже почала проникати політика. Але студенти мають вчитися, а викладачі – читати лекції і писати дисертації, а не мітингувати на вулицях. Особливо тоді, коли їхні права і інтереси можна і потрібно захистити добре продуманим, зваженим рішенням».
 
Лідер Єдиного Центру відзначив, що прийнята сьогодні нова редакція розпорядження Кабміну є результатом безпосереднього діалогу громадськості і влади. За оцінкою В.Балоги, уряд цього разу продемонстрував здатність діяти швидко і гнучко, визнаючи допущені прорахунки.
 

«Це означає, що і в інших гострих ситуаціях, і в інших сферах суспільного і державного життя активна позиція, обґрунтована критика здатні давати якісний результат. У підсумку виграємо всі ми, виграє країна», - сказав політик.

Інші коментарівсі

Останні новинивсі