Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Кріль: На політиці популізму треба поставити хрест у нашій державі
2009-04-30 19:42:00

Кріль: На політиці популізму треба поставити хрест у нашій державі

Що чекає Україну після травневих свят? - Інтернет-конференція лідера Єдиного Центру, народного депутата України Ігоря Кріля на порталі "Ліга".

Чи маєте ви рахунки у закордонних банках? Сергій. И.К.

Кріль: Хотів би привітати всіх читачів Ліги. Знаю, що відвідувачі цього порталу високопрофесійні та високоосвічені люди. Мені завжди приємно спілкуватись з такою аудіторією.


У мене немає рахунків у закордонних банках.

 

Кто будет премьером? Виктор


Кріль: Фамилия не имеет никакого значения. Главное, чтобы этот человек не имел президентских амбиций на ближайших выборах. Важно, чтобы это был человек, который готов с утра до ночи вкалывать, не бегая по пресс-конференциям, и работать на результат для всей страны.

 

Здається уряд вирішив пережити економічну кризи за рахунок наступних поколінь. Я маю на увазі, мільярді позики від МВФ? Невже Україна не має достатніх ресурсів, щоб себе сама прокормити? Патріот


Кріль: Я повністю за Вами погоджуюсь. Сьогодні Прем’єр переймається більше не тим, як держава може заробити гроші, а тим, як взяти їх на стороні, щоб протягнути ще хоча б місяць при владі. Навести порядок у державному господарстві дешевше, ніж брати кредити. Так чи інакше, їх треба буде віддавати. На жаль, цілі сьогоднішнього керівництва уряду зовсім інші. Вони не мають нічого спільного із проблемами простих українців.

 

Вже двічі Тимошенко відкладала представлення урядової антикризової програми в парламенті. Як ви думаєте чи відбудеться це після травневих свят? Валентина


Кріль: Ніякої антикризової програми в уряду Тимошенко немає і не було. Є лише ситуативні законопроекти, які видають за антикризові. Як правило це лобістські побажання оточення Тимошенко. "Єдиний центр" ніколи не голосуватиме за такі законопроекти. Крім того, уряд постійно пропонує те, що з часом приходиться скасовувати. Варто згадати лише Закон про транспортний збір.

 

Пане Ігорю! Ви так ставите питання, що відразу хочеться зробити висновок: антикризової програми Уряду немає.


Тому дайте відповідь: а чи є антикризова програма або ж антикризові законопроекти в Єдиного Центру?
Полищук 


Кріль: У антикризовій програмі "Єдиного Центру" є головне, що потрібно зробити державі – відсунути від влади Тимошенко, привести до керівництва в Кабміні технічний професійний уряд, який зосередиться не на президентських виборах, а на економіці. Тоді у нас буде антикризова програма, тоді будуть зміни на краще.

 

Переконаний, що теперішня економічна криза є наслідком політичної кризи – корупції у владі, безвідповідальності політиків, популізму тощо. Чи є вихід з цього порочного кола? Северин


Кріль: З кожної складної ситуації є, як мінімум, два виходи. Один з яких приводить до покращення ситуації. Вихід є і тепер. Корупція у владі та безвідповідальність політиків породжені нашою безвідповідальністю, коли ми голосуємо за відверту брехню і популізм на виборах. Нам пора це зрозуміти.

 

Привіт із Житомира. Після свят запланований розгляд антикризової програми у Верховній Раді. Які антикризові заходи, на вашу думку, повинні бути обов’язково реалізовані в нашій країні? Катерина


Кріль: Наше бачення, що головним у даній ситуації є вирішення політичної кризи. Не подолавши хаос у політиці, ніхто країною реально займатись не буде. Всі політики зайняті війною проти всіх.


На вирішення політичної кризи направлений план оновлення країни, який "Єдиний центр" запропонував ще у лютому місяці. Тезово це декілька важливих речей.
Перше. Країні потрібні нові правила діяльності влади. Ми маємо визначити, яка посадова особа несе повну відповідальність за стан в державі. Їй потрібно надати для цього повноваження.


Друге. Ми маємо змінити правила виборів самої влади. Люди мають знати тих, кого обирають, а не вибирати "кота в мішку".


Третє. Ми маємо розмежувати повноваження між центром та регіонами.


Ці три речі можна зробити, змінивши Конституцію та прийнявши новий Виборчий кодекс. До речі, проект Виборчого кодексу внесений мною у Верховну Раду ще у березні цього року. На жаль, його ніхто не спішить розглядати.

 

Когда же, наконец, будет известна правда о положении дел? Существует ли вообще антикризисная программа? Очень далеки вы все от народа, то, что мы видим и слышим - это все мышиная возня и только решение ваших властных вопросов. Когда же вы оглянетесь на народ, который вымирает, нищает. Рада и вы все напоминаете плохих актеров в дешевой пьесе. Развалили все, а горизонта нет. Вы то сами верите в то, что говорите? Людмила


Кріль: Об антикризисной программе я говорил. Насчет положения дел в государстве – у нас с этим проблемы. Сегодня правительство для того, чтобы скрыть свою недееспособность, засекретило статистическую информацию о состоянии в экономике и социальной сфере. Тимошенко боится, чтобы мы знали правду. Правительство пытается "заговорить" кризис пресс-конференциями, брифингами, сладкой ложью. "Единый центр" тем и отличается от других политических сил, что мы стараемся открыто говорить правду. Только правда о наших проблемах даст возможность их преодолеть.

 

Шановний Ігор Іванович партія "Єдиний Центр" - це молода партія, в якої з кожним днем все більше і більше членів. Але вона не стільки велика, щоб утворити більшість в парламенті. Хто буде вирішувати з ким, чи з якою політичною силою, "Єдиний Центр" утворить коаліцію? Дякую за відповідь. Віктор


Кріль: И.К. Це так. У нас шість народних депутатів. Щоб змінити ситуацію в державі, потрібно більше. Не сумніваюсь, що у наступному парламенті "Єдиний центр" буде мати самодостатню фракцію. Але і сьогодні ми впливаємо на зменшення безладу у нашій державі. Якщо стане питання про необхідність об’єднання, то об’єднуватись можемо лише з прагматиками, які можуть без популізму покращувати ситуацію.

 

Коалиции всем перенадоели. Не проще ли в ВР отменить "ночную" конституцию и продолжить нормальную жизнь по Старой Конституции и её выполнять всем и везде? Анатолий. Бровары


Кріль: Полностью с Вами согласен. Это и является частью плана обновления страны, о котором я уже говорил. В 1958 году Франция была в такой же сложной ситуации. Политический и экономический кризис, военный конфликт в Алжире. Страна была накануне государственного переворота. В обращении Шарля де Голя к французам прозвучали слова: старые проблемы старыми средствами решить невозможно. Нужны новые правила.


За полгода Франция приняла новую Конституцию, провела выборы Президента и выбрала новый парламент. Страна успокоилась и начала медленно двигаться вперед.

 

У ЗМІ є інформація, що протягом останніх двох тижнів прем’єр принаймні двічі проводила переговори з Партією регіонів про ухвалення нової Конституції. Вам про це щось відомо? Михайло Станіславович


И.К. Михайло Станіславович, ці люди постійно час від часу ночами зустрічаються і ведуть якісь переговори. Було би правильно, щоб вони вже домовились і показали всьому українському народу, на що разом здатні.

 

Чи відбудеться коаліція БЮТ і ПР? Що штовхає до об’єднання цих політиків, які роками називали одне одного ворогами? Бурлака


Кріль: В додаток до попередньої відповіді скажу лише, що об’єднатись вони можуть лише ситуативно, для задоволення особистих амбіцій їхніх вождів. Вони навряд чи колись об’єднаються "за". Радше це буде "проти". Проти когось.


Стосовно поділу країни на двох, то я вже наводив приклад двох павуків в одній банці. Навряд чи вони зможуть ужитися.

Ваше ставлення до створення об’єднаної коаліції БЮТ, ПР і НУ-НС і Блоку Литвина, про необхідність чого останнім часом багато говорять бютівці? Віктор Симчич


Кріль: БЮТівці говорити можуть багато про що. Але єдине, що їх цікавить - це те, щоб їхній лідер завжди знаходився біля загальнодержавного корита, а вони могли ним користуватись.

 

Вже більше 8 місяців у Верховній Раді відсутня реальна коаліція, яка б налічувала понад 226 депутатів. Відповідно, продуктивність роботи парламенту залишається вкрай низькою? На вашу думку, цей склад депутатів може приймати необхідні для країни рішення? Степан Володимирович


Кріль: Степане Володимировичу, мені не віриться, що цей склад парламенту може ефективно працювати. Тому "Єдиний центр" і запропонував план оновлення країни, одним із пунктів якого є ліквідація пропорційної виборчої системи на всіх рівнях, впровадження виборів за відкритими виборчими списками та оновлення всієї політичної еліти в державі. В разі його реалізації зміни стануть реальними.

 

Чому наша влада ніяк не реагує на ускладнення процедур отримання віз до країн ЄС? Невже всі заяви про євроінтеграцію залишилися тільки на папері? Заробітчанин


Кріль: Дуже актуальне питання, яке стоїть на контролі "Єдиного центру". Наступного тижні по всій Європі відбудуться святкування Дня Європи. Ми прекрасно знаємо, що українська влада в 2005 році ліквідувала візи для громадян європейських країн. На жаль, з боку наших європейських партнерів ми відчуваємо інше. Особливо відчувають ті, кому хоч раз довелося отримувати візи в будь-яку європейську країну. Наступного тижня, 7 травня о 13 годині "Єдиний Центр" продемонструє своє відношення до цієї проблеми. Ми прийдемо до кожного європейського посольства і консульства в Україні. Ми розкажемо європейським чиновникам, що ми думаємо з цього приводу. Ми наполягатимемо на кращому відношенні до наших громадян.

 

Ігоре Івановичу! Вітаю з тим, що Ваша Партия "підняла голову та заявила про себе. В свій час я працювала в Мукачево і знаю Віктора Івановича. Сама походженням з Берегове. Чоловік військовий. Зараз проживаю в Севастополі. З 1993 року очолювала Закарпатський Фонд Відродження флоту України та Спілку військових, які мають дітей - інвалідів. Пропоную під вішою егідою зробити програму з підлітками, які засуджені умовно. Вони не потрібні нікому, але якщо знайти до них "ключик", це дуже вдячні люди. В цей час я на півночі працювала в спец.інтернаті для малолітніх правопорушників і знаю їх психологію. Ніні Тимошенко


Кріль: Пані Ніно! Ми хочемо робити конкретні, необхідні справи. Ваша пропозиція дуже цікава. Зверніться до нас, давайте співпрацювати. Не сумніваюся, нам з Вами вдасться зробити щось добре на нашій землі.

Чому в Івано-Франківську важко знайти офіс партії, щоб ознайомитись з діяльністю наживо, а не тільки з газет? Іван


Кріль: Адреса сайту "Єдиного центру" - www.edc.org.ua. На ньому Ви знайдете все про нашу партію, про всі її організації, адреси, телефони, електронні адреси сайтів. Звертайтесь, будемо раді співпраці.

Cкажите, пожалуйста, какая судьба у вашего законопроекта про запрет валютных кредитов и пересчет их в гривню? Тема очень больная, ждет своего решения очень долго. Спасибо. Сергей


Кріль: Данный законопроект находится на рассмотрении Верховной Рады. Пока что его даже профильный комитет не рассматривал.

 

Вы готовы поддержать в ВР принятие 12.05.09 законопроекта А. Павловского (установить админответственность от 1 тыс. до 2 тыс. необлагаемых налогом МДГ) для руководителей банков за нарушение условий договора банковского вклада? Требуется ли поправки в нем об ответственности фактических владельцев банков, учредителей? Ведь без этого данный закон не заработает. Наплодят и.о. менеджеров - ими же и прикроются. Сергей


Кріль:  Мы готовы поддерживать все законопроекты, которые направлены на улучшение жизни в стране. К сожалению, в законопроектах, которые вносятся народными депутатами от фракции БЮТ, очень часто встречаются замаскированные моменты, лоббирующие интересы депутатов этой фракции. Поэтому для того, чтобы ответить на Ваш вопрос, его сначала надо хорошо изучить.

 

Міністерство юстиції після звернення депутатів від вашої партії дало офіційне роз’яснення, що блокування коліс автомобілів протизаконне. Однак, в Києві така практика продовжується. Що з цим можна зробити? Ланос


Кріль: Ви праві. Ми отримали від Міністерства юстиції відповідь на наш запит про незаконність блокування коліс. Виходячи із зазначеного роз’яснення Міністерства юстиції, ніхто не має права здійснювати блокування коліс транспортних засобів у разі порушення їх власниками правил паркування, а також вимагати у громадян сплачувати за послуги, які вони не замовляли. Найближчим часом ми проведемо інформаційну акцію, під час якої повідомимо кожного власника автомобіля, яким чином реагувати на це неподобство як у Києві, так і у Дніпропетровську чи Ужгороді. Подібну інформацію Ви також зможете знайти наступного тижня на сайті партії: www.edc.org.ua.

 

Депутати від БЮТ пропонують суттєво знизити штрафи за порушення правил дорожнього руху, на що нарікають більшість водіїв. Яка ваша позиція з цього приводу? Євгеній Іванович


Кріль: Сьогодні до кінця дня буде внесений до Верховної Ради мій законопроект, який буде альтернативою законопроекту депутатів від БЮТ. Ми принципово не погоджуємось із позицією наших колег про суттєве зниження штрафів за порушення, які є причиною травматизму та смерті наших людей. Зокрема, штрафи за водіння автомобілем у нетверезому стані. Всі ми повинні вибирати між розміром штрафів та безпекою українських громадян.


Популізм у цьому питанні злочинний.


Але низка дрібних порушень, які не мають ніякого відношення до травматизму українців, не повинна дуже суттєво фінансово каратись.

 

А Єдиний Центр голосуватиме за скасування депутатської недоторканності? Чук-гек


Кріль: Хочу нагадати, що народні депутати Єдиного центру проголосували за направлення даного законопроекту до Конституційного Суду. Це перший крок до скасування депутатської недоторканості.

 

Які уроки зробила для себе Ваша партія, підсумувавши результати виборів на Тернопільщині? Марічка


Кріль:  Висновок один: щоб здобувати перемогу на виборах, потрібно іти до людей. Іти на зустрічі у села, у колективи та доводити до людей свою позицію. На цих виборах "Єдиний Центр" вперше застосував систему відкритих виборчих списків. У прохідній частині нашого виборчого списку були представники від кожного району області. Це були авторитетні, самодостатні люди, які у житті мають значні досягнення. Це і забезпечило перемогу "Єдиного Центру" на тернопільских виборах.

 

Слава Україні, пане Ігоре! Скажіть, а для чого запроваджувати відкриті списки? Що зміниться на практиці, невже політика стане чистіша? Микола Зарічний


Кріль:  Відкриті виборчі списки треба запроваджувати для того, щоб люди знали, за кого голосують. Це дасть можливість обирати кращих депутатів. Вони будуть менше залежати від своїх партійних керівників, постійно зустрічатимуться зі своїми виборцями. Таким чином, ми отримаємо більш якісний і ефективний депутатський корпус на всіх рівнях.

 

Ну відкриті списки це добре, але чи спроможний цей склад парламенту проголосувати за відкриті списки на виборах до парламенту? Сашка


Кріль:  Сьогодні в парламенті є тільки дві політичні сили, які відверто виступають проти відкритих виборчих списків – це БЮТ та комуністи. Всі інші – "за". Коли це відбудеться – це лише питання часу.


Чи не спровокує впровадження відкритої виборчої системи своєрідних торгів з боку керівників партій "кращими" округами? Олександр Тихонович


Кріль:  А що, краще, коли торгують виборчими місцями у списках партій? Кандидат на окрузі повинен працювати із виборцями набагато серйозніше, ніж він працює сьогодні.

 

Чому так багато надій покладають на відкриті списки на виборах до парламенту? Невже від цього насправді щось зміниться? Адже ми вже мали досвід мажоритарних списків, коли виборців купували за олію та гречку. Бронислав Антонович


Кріль:  Напевно, актуальне питання Ви задали. Щоб цього не було, потрібно вже сьогодні серйозно працювати з людьми. Щоб вони ні за гречку, ні за 50-100 чи більше гривень не продавали своє майбутнє. "Єдиний Центр" вже тепер це робить, пропоную і Вам залучитися до цього процесу разом з нами.

 

Хто ввійде в першу п’ятірку списку Єдиного Центру, якщо дострокові парламентські вибори таки відбудуться? Степанович


Кріль:  Це питання вирішить з’їзд, який пройде на початку виборчої кампанії, якщо така буде оголошена.


Як ви оцінюєте шанси Єдиного Центру на дострокових парламентських виборах, якщо вони відбудуться? Ретро


Кріль:  Єдиний центр на вибори піде, швидше за все, окремо. Остаточне рішення за з’їздом. Але я думаю, що саме таке рішення буде прийняте, тому що такі настрої переважають у наших організаціях. У наступному парламенті "Єдиний центр" матиме свою фракцію.

 

Яке ваше бачення змін до Конституції? Хто повинен керувати країною: президент чи прем’єр-міністр? Як уникнути того протистояння між ними, яке ми спостерігаємо від 2005 року? Василина Сергіївна


Кріль: Моє глибоке переконання: керувати державою має Президент. Його обирає від 15 до 20 млн. українських громадян. Для цього у нього мають бути повноваження. А ці повноваження може дати лише нова Конституція.

 

 Чому депутати вирішили перенести президентські вибори на 25 жовтня 2009 року, якщо в Конституції чітко йдеться про 17 січня 2010 року? Михайло 


 
Кріль: Для українського народу не має значення, коли відбудуться президентські вибори. Можливо, це має значення для Тимошенко чи Януковича. Можливо, хтось з них переживає, що їх рейтинг не доживе до дати виборів.

Переконання одне: дата виборів має визначатися згідно діючій Конституції. 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі