Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Кріль: Віктор Ющенко прагне чинити чесно. Інші – навпаки
2008-11-21 18:24:00

Кріль: Віктор Ющенко прагне чинити чесно. Інші – навпаки

Він – найбільш моральна і найпатріотичніша людина, що не думає про свій рейтинг. Коли б не голоси депутатів групи «Єдиний Центр», парламент був би з главою. Але відставка Яценюка відкрила шлюзи для ведення переговорів про створення нової коаліції. Щонайменше, саме так думає лідер «Єдиного Центру» Ігор Кріль. Якої коаліції? Ось цього він поки що не знає. Або не говорить.

- Ігоре Івановичу, хто буде спікером?
- Той, хто зможе об\'єднати більшість в парламенті і сформувати коаліцію. Якщо говорити про прізвища, виходячи з такої позиції, то такими кандидатурами є Литвин і Плющ.
Різниця між ними тільки в тому, що якщо спікером стане Плющ, то ми не отримаємо на посаді голови ВР кандидата в президенти. Якщо спікером стане Литвин, то ми можемо отримати на посаді голови ВР кандидата в президенти. І тоді виникнуть додаткові труднощі в роботі парламенту, стабільності буде менше.
- Проте фракція НУ-НС кандидатуру Івана Плюща не підтримує...
- Я думаю, що як тільки над депутатами в черговий раз буде занесено меч розпуску парламенту, то відразу багато з них почнуть думати про те, як би ще продовжити своє депутатство.
А я не боюся йти на вибори і втратити свій мандат. Тому що, за великим рахунком, скажу вам відверто, я не бачив і зараз, як би мені це не хотілося, не бачу ефективності роботи цього парламенту.
Судіть самі - 7 грудня повинні були бути вибори. Залишилося два тижні. А у нас щось змінилося за цей період часу? Нічого! А проти чого ж ми тоді виступали, а за що ж ми виступали? А чому ж тоді народ боїться виборів? За два тижні пройшли б вибори, у нас була б інша конфігурація парламенту, в будь-якому випадку інша! Хтось би отримав мандат, і хтось би ніс за це відповідальність.
Але якщо вже ми стільки часу витратили, то бажано, звичайно, домовитися до кінця.
- Але якщо Ви говорите, що «бажано домовитися», навіщо ж голосували за відставку Арсенія Яценюка?
- Тому що якби не було відставки Яценюка, не було б взагалі ніяких переговорів. Сьогодні ж проходять переговори і дискусії в різних форматах. Сьогодні реально можлива коаліція НУ - БЮТ - Блок Литвина. І над її створенням працюють. Сьогодні можлива коаліція БЮТ - ПР. І над її створенням працюють. Крім того, сьогодні можлива коаліція ПР - Блок Литвина - НУ. І над нею теж працюють. А якби ми не проголосували за відставку Яценюка, то ніхто б ні над чим не працював.
- Я ось все намагаюся для себе з\'ясувати - Ви за вибори чи за продовження роботи парламенту цього скликання?
- (Довго думає) Я вважаю, що зараз бажано було б вибори не проводити. Але я мало вірю в те, що це буде реальністю.
- Партія Єдиний Центр до виборів готується?
- Ми до них готові. Незважаючи на те, що нам реально чотири місяці, політично - сім місяців, але організаційна структура у нас, можливо, одна з найсильніших в Україні.
- У «Єдиного Центру» є довгострокова стратегія?
- Є.
- Кого Ви підтримаєте на прийдешніх президентських виборах?
- Вибори ще не почалися. Коли почнуться, тоді і поговоримо. Питання не в прізвищах, а в моделі влади. Ми - за сильну президентську владу. Парламент же в цій ситуації повинен бути балансиром, щоб президент не мав можливості задовольнити свої бажання, якщо вони у нього виникнуть, в диктатурі й авторитаризмі.
Тому ми вважаємо, що парламент повинен обиратися за відкритими списками, щоб люди розуміли, кого вибирають, а не умовну першу п\'ятірку. Ось цього ми хочемо.
Тепер щодо прізвищ. На сьогодні, підкреслюю, на сьогодні ми не бачимо іншої людини на посаду президента, ніж Віктор Ющенко. Тому що він, на нашу думку, - найбільш моральна і найпатріотичніша людина, що не думає про свій рейтинг. Він прагне чинити чесно. Інші - навпаки. І якщо Віктор Ющенко буде кандидатом у президенти, ми його підтримаємо.
- Члени групи «Єдиний Центр» голосують зовсім не так, як решта членів фракції НУ-НС. Як це співвідноситься з фракційною дисципліною?
- Наші колеги дуже багато говорять про те, що ми десь не так голосували. Так, у нас завжди була своя позиція, і ми про неї говорили. Більше того, наша позиція підтверджується часом.
А фракційна дисципліна - дуже відносне поняття. До речі, у НУ-НС досі немає затвердженого положення про фракцію. Просто про це ніхто не говорить. При такому стані справ про фракційну дисципліну взагалі говорити не доводиться. Ви б краще про фракційну дисципліну запитали у «Народної Самооборони». Вони займають відверто пробютівську позицію, тим самим завдаючи втрати авторитету фракції, політичним силам, що сформували фракцію, і авторитету фактичного лідера фракції Віктора Ющенка.
- Якщо НС займає пробютівську позицію, то члени групи Єдиний Центр про чию?
- Ту, яку на виборах займали. І ми її не змінювали. Ми й далі підтримуємо президента і займаємо позицію, що стабілізує відносини, - фактично ту, за яку голосували виборці.
- Який формат коаліції найбільш вигідний для Вас?
- Який завгодно. І немає жодних проблем. Чому будь-який? Тому що коаліція - це відповідальність. А зараз ситуація така, що коаліції немає, а уряд є. А за Конституцією уряд повинен бути коаліційним. Перед ким цей уряд відповідає, перед якою коаліцією? А ось нова коаліція - це нова відповідальність.
 


 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі