Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Інтернет-конференція Оксани Білозір на порталі Ліга
2008-07-11 11:05:00

Інтернет-конференція Оксани Білозір на порталі Ліга

Відомий політик, народна артистка України Оксана Білозір відповіла на питання користувачів порталу Ліга.

Юрій (м.Київ) 03.07.08 12:29
Пані Оксано, чи такою ви бачили Україну й демократичну команду через кілька років після Помаранчевої революції?
О.Б.
Вітаю всіх, хто зараз з нами на зв’язку. Мені дуже приємно поспілкуватися та познайомитися з вами - це унікальна можливість. І правду кажуть, що у дискусії народжується істина. Будемо її шукати разом з вами. Привіт усім!
Я не поділяю ті величезні розчарування, які сьогодні чомусь масово існують в Україні. Ми проходимо свій шлях абсолютно природно, роблячи помилки, приносячи один одному страждання, не розуміючи один одного, але це природній шлях. Не виключаю, що багато чого ми могли оминути. Але єдине, що ми здобули – це те, що ми побороли власний страх перед владою, ми отримали свободу дій, думок, висловлювань. Сьогодні це є нормою нашого життя, і нам здається, що це нормально. Але коли ми перетнемо свій кордон, особливо східний - ми відразу побачимо великий якісний відрив України, і в тому числі - кожного з нас. Але найголовніше – це те, що від нас ніхто уже забрати не зможе.

Марина Соколова
03.07.08 12:44

У наступному році 30 років Вашої творчої діяльності. Оксано, як Ви плануєте відсвяткувати цю подію? Чи будемо ми мати змогу почути Вас зі сцени концертного залу?
О.Б.
Дякую за те, що знаєте про мій ювілей. Я готуюся, планую провести свій ювілейний концерт у березні-травні наступного року в Палаці Україна. І зараз готова до випуску СD-колекція за 30 років моєї творчої діяльності під назвою "Моя золота колекція". Побачимося на концерті.

HATE
03.07.08 13:12

Меня интересует один вопрос, только честно. Вам нравится, как поёт Бурмака??? Мне кажется – у неё нет голоса, но есть "родственник". А то, что Вы ушли из коалиции - это хорошо, это правильно!!!
О.Б.
Мені подобається кожен співак, який співає українською, який працює на українську культуру, в тому числі і Марійка Бурмака. На рахунок коаліції – я не вийшла з неї, і є однією із тих народних депутатів, що є у складі депутатської групи "Єдиний центр", які цементують цю коаліцію. Ми зацікавлені і скрізь говоримо про це, що коаліція, взявши на себе відповідальність, повинна показати суспільству результат своєї діяльності.

Владимир
03.07.08 13:37

Почему не голосовали за денонсацию соглашения с Кипром? Какие интересы у вас в оффшорах? Не хватило как раз тех нескольких голосов, которые не дал ЕЦ. В числе депутатов от ЕЦ, которые не голосовали, были и вы? Вам не стыдно?
О.Б.
Справа в тому, що у той самий день в Україні був спікер парламенту Сейму Польші Пан Комаровський і я, як співголова Україно-Польскої міжпарламентської групи дружби, була присутня фактично на всіх заходах, які були передбаченні підчас перебування голови Сейму в Україні. "Єдиний центр" не має абсолютно жодного відношення до того, що голосування не набрало 226 голосів. В парламенті ж 450 народних депутатів.

Олександр Кава (м.Київ)
03.07.08 13:45

Доброго дня, пані Оксано!
Скажіть, будь-ласка, чого Ви противитесь наданню російській мові офіційного статусу в нашій державі? Адже дермократична держава мусить дослухатися до думки всіх громадян, а не лише частини спільноти. Можливо не варто вишукувати якісь факти в історичних подіях, а просто запитати громадян?
Переконаний, що надання офіційного статусу російській мові не впливатиме на розвиток української мови в Україні. Очевидно, що в демократичній державі, яку я сподіваюся ми всі прагнемо створити, російськомовні громадяни України мають рівні права із українськомовними громадянами України. Більш того усі сплачують податки до державної скарбниці.
Дякую за відповідь!
Бажаю Вам творчого натхнення і багато нових гарних пісень!
О.Б.
Піднімаючи це надзвичайно важливе питання, ми з вами неправильно розставляємо акценти. Ми повинні говорити з вами у форматі статусу тих мов, які сьогодні проживають в Україні. Чому я так кажу? Кожна держава має атрибути своєї державності – тобто незалежності. Це територія, назва, прапор, гімн, мова. Це те, що формує самодостатність кожної незалежної країни у світі. Державна мова у кожній країні має три функції: перша – поєднувати націю; друга – об’єднувати різноманітне представництво, яке знаходиться у межах конкретної країни; третє - віддзеркалювати у зовнішній світ її індивідуальність, уніфікованість, її особистісність. Усвідомлюючи, розуміючи це, ми з вами бачимо, що ті сили, які посягають на один із атрибутів незалежності держави, чинять спроби посягання на її незалежність. І ось тут запитання до вас - у якій країні ви хочете жити? У своїй власній, чи стати придатком чиєїсь імперії.

Иоан
03.07.08 13:49

Оксана, скажите, пожалуйста, как часто Вы бываете во Львове и нравятся ли Вам изменения, которые произошли с городом Льва в последние годы?
Успеха Вам!
О.Б.
Дякую за те, що нагадали мені про мій рідний Львів. Немає такого місяця, щоб я не була у Львові. Він, як і наша країна, розвивається у мене на очах.

Егор
03.07.08 13:51

Оксана Владимировна, какие выводы Вы сделали для себя из ситуации вокруг Театра русской драмы в период Вашей работы министром культуры?
С надеждой на откровенный ответ! Ваш поклонник.
О.Б.
Я вважаю, що ця тема є повністю вичерпана і не бачу сенсу у дискусії на цю тему.

Александр
03.07.08 13:54

Оксана, скажите, не сложно ли было Вам учится в Дипакадемии? Что самое важное Вы вынесли для себя из учебы в этом заведении?
Спасибо! Александр, специалист по внешней политике.
О.Б.
Мені приємно, що ви знаєте про моє навчання в Дипакадемії. Дійсно, мені було дуже цікаво там навчатися - це 2 роки стаціонарного навчання, це друга вища освіта. І я можу сказати вам, що я винесла для себе чітке усвідомлення того, що вчитися – дуже цікаво, незважаючи на вік.

Арсеній
03.07.08 13:55
Шановна Оксана Володимірівно! Перебуваючи на посаді Міністра культури, Вам невдалося перекрити постійний потік бюджетних коштів на проведення чисельних фестивалів - одноденок. Це невдалося жодному Міністрові за роки незалежності.
Європа, стандарти якої ми намагаємось перебрати на себе, взагалі не фінансує заходи у жанрі популярної музики. Яка Ваша думка з цього приводу?
О.Б.
Кожна країна має свою чітку культурну політику. Чому? Тому що це ідеологія, яка формує єдину духовну спільноту нації. Дійсно, перебуваючи на посаді Міністра культури, я зрозуміла неефективність багатьох державних цільових програм, на які виділялась величезна кількість грошей, але які зовсім не забезпечували ефективну суть політики в Україні. Я запропонувала інший процес – процес децентралізації розподілу фінансів. Тобто, кожен регіон подавав свої потреби, пропозиції щодо культурної політики, фестивального руху, надавав фінансове обґрунтування, подав до центрального органу виконавчої влади у цій сфері, до Міністерства культури разом із фінансовим обґрунтуванням, і ми мали повну картину – фінансову, культурологічну, мистецьку, яка мала Україна. Нажаль мені не вдалося це реалізувати з об’єктивних причин. У Європі, до речі, держава фінансує заходи такого рівня у вигляді невеликої частини фінансового внеску.

Егор
03.07.08 14:06

Оксана,
В прессе была информация, что Вы близкая подруга Катерины Чумаченко-Ющенко. Так ли это? Что вообще Вас связывает с семьёй президента?
О.Б.
Я знаю і шаную пані Катерину Чумаченко-Ющенко. Знаю і шаную її як українку, яка дуже багато зробила для України в кінці 80-х на початку 90 років. Зокрема, вона була в ті роки однією з перших українців на американському континенті, яка підняла питання Голодомору як геноциду проти українського народу.

Александр
03.07.08 14:12

Оксана,
Почему по-Вашему мнению туристическая отрасль Украины развивается так слабо, несмотря на все усилия государства?
Когда Вы считаете уровень развития инфраструктуры Украины достигнет хотя бы чешского уровня!
Спасибо!
О.Б.
Дякую за запитання, воно цікаве і важливе. І хочу вам сказати, коли я обійняла посаду Міністра культури, я поцікавилася, які пріоритети у сфері туризму у 2005 році мала Україна. Ви будете дуже здивовані, але у нас, зокрема у законі про туризм був визначений пріоритет один – виїзний туризм. Тобто, вся індустрія працювала на те, щоб українці виїжджали за кордон. В минулому Міністром було визначено три пріоритети: внутрішній, вхідний і виїзний. Стосовно внутрішнього вводилася категорія соціального туризму. Коли за рахунок держави по країні можуть їздити діти, пенсіонери, студенти - все суспільство. Це спонукало мене об’єднати Міністерство культури з туризмом, де вперше культура стала попитом, отримала запит від туризму, і частково культура, мистецтво – а це наші традиції, звичаї, обряди, промисли, які необхідні для туристичної сфери, в Україні почали яскраво розвиватися. І ви бачите, що кожен регіон в Україні має свої ярмарки, фестивалі, де можна придбати надзвичайні речі національного характеру.

Олександр Кава (м.Київ)
03.07.08 15:24

Оксано Володимирівно, скажіть, в чому Ви вбачаєте головні причини падіння рейтингу пана Ющенка з 2004 року й донині? За різними опитуваннями наразі за Ющенка на президентських виборах готові голосувати не більше 11% громадян. Чи бачите Ви шанс для пана Ющенка бути переобраним на другий термін? Як це можливо?
Дякую за відповідь!
О.Б.
Я не поділяю ваших думок. Тому що сьогодні питання виборів Президента України на порядку денному не стоїть. Але ми чітко з вами розуміємо одне - Президент Ющенко - перший український Президент. Це перший Президент, який нас усіх - представників різних національностей, назвав українцями. Раніше ми просто були громадянами України. Це Президент, який вперше сказав що ми з вами - нація, а не стадо працьовитих і покірних баранів, якими нас хотіли бачити, тому що без нації нема держави. Це Президент, який започаткував моду на українське. Це він нас, українців одягнув у вишиті сорочки. Зараз це модно, красиво. Це саме він, як гарант Конституції створив нам всі умови для свободи в Україні – і слова, і дій. І можна багато чого перераховувати, і це є речі ціннісного порядку. І побутує світова теза: "Світом рухають інтереси", але світом правлять цінності. Французи є французами, поляки поляками, і ми їх чітко собі уявляємо як особистостей. Те саме робить Ющенко. Можливо, комусь здається, що це неважливо, але без цього не можна. Тому, що без цього ти є ніхто у світі жорсткої конкуренції і боротьби. Час покаже. Ми з вами проходимо тест на зрілість – людську, моральну, відповідальну...

Аслан
03.07.08 15:28

Если бы у Вас была возможность изменить ход событий с 2004 года по сегодняшний день, чтобы бы Вы изменили за этот период? С уважением.
О.Б.
Не можна обговорювати те, що вже пройшло. Можна тільки аналізувати те, що пройшло, але найголовніше – вибирати з цього позитивне. Усвідомлювати помилки і рухатись вперед. Ми можемо змінити з вами тільки сьогодні і завтра, але не минуле

Маргарита
03.07.08 15:42

Оксана, Вы очень красивая женщина. Как вы поддерживаете себя в форме? Сидите на диетах или посещаете салоны красоты, занимаетесь ли спортом? Расскажите, пожалуйста, о своих секретах.
О.Б.
Дуже дякую за комплімент. Це завжди приємно. Ні відвідування салону краси, ні заняття спортом нічого не варті, якщо немає оптимізму і великого бажання жити, чим можу з вами поділитися.

Николя
03.07.08 15:32

Если отбросить политизированную риторику, какими Вы, как человек, вовлеченный во внешнюю политику Украины, видите украинско-белорусские отношения и как Вы оцениваете ситуацию в Белоруссии?
О.Б.
Нам, як самодостатній і незалежній країні не може бути байдужою доля або стосунки з країнами-сусідами. В тому числі, і з республікою Білорусь. У нас є серйозні економічні стосунки, серйозні перспективи нових політичних стосунків, що стосуються розвитку різних інституцій в Білорусії. Наша країна, яка йде на випередження, може бути позитивним прикладом. І ми це робимо. Україна бере на себе зобов"язання бути посередниками між Білоруссю і ЕС. Через різні формати. Це є один із тих позитивних кроків політичної діяльності, яким Україна може сприйматися у світі.

Юрист ;)
03.07.08 15:46

Оксана Владимировна, сейчас существуют различные интерпретации статьи Конституции Украины о сроках проведения следующих выборов президента страны. Это связано с тем, что Виктор Ющенко был избран президентом в 2004 году, но вступил в полномочия в январе 2005 года. Когда Вы считаете должны состояться следующие президентские выборы?
О.Б.
Ми сьогодні можемо з вами лише посилатися на ті документи, що в нас є. Зокрема, це Конституція України, яка чітко говорить: чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю останнього місяця 5-го року повноважень Президента України.

Алекс
03.07.08 15:50

В случае победы на следующих президентских выборах в Украине Юлии Тимошенко, видите ли Вы себя в составе её команды?
О.Б.
Я думаю, що багато хто із членів команди Юлії Тимошенко себе у ній не побачить, а я тим більше.

Алекс
03.07.08 15:56

Оксана, как Вы оцениваете деятельность Юлии Тимошенко в её первом и втором правительстве? Что из действий госпожи Тимошенко Вы поддерживаете, а что нет?
Присоединяюсь к комплименту Маргариты (03.07.08 15:42)
О.Б.
Прихід Юлії Володимирівні у 2005 році і прихід у 2007 – це дві різні речі. 2005 рік – бажання охопити і побачити всю сферу державних ресурсів, які були в Україні і керувати ними. Юлія Володимирівна 2007-го зразка – це лідер конкретної політичної сили, яка знаючи уже всю державну схему через механізм посади Премьер-міністра реалізує виключно свої обіцянки своїм виборцям. Я підтримую ті ініціативи Президента, які реалізовувала Юлія Володимирівна. Це виплата заощаджень громадянам, які Віктор Андрійович Ющенко ще з 2002 року мав як гасло виборчої кампанії в Україні, це застосування єдиної тарифної сітки, яке було гаслом виборчої кампанії 2007 року. Це мені подобається. А не подобається мені те, як вона це реалізує. Це моє особисте враження.

Василь
03.07.08 15:57

Пані Оксано! Скільки членів налічує "Єдиний центр" і в яких обласних центрах вже діють осередки? Програма дій на найблищі два роки?
О.Б.
12 липня у Національному палаці Україна відбудеться Перший установчий з"їзд "Єдиного центру". Це є свідченням того, що у всіх 25 областях, Севастополі і Києві, утворені обласні партійні організації і організаційна структура партії проведена. На сьогодні "Єдиний центр" нараховує понад 10 тисяч членів партії. Ми започаткували новий політичний рух, розрахований на роки, метою якого є об"єднати в першу чергу тих людей, які вже відбулися, тих людей, які готові працювати на об"єднання і соборність нашої держави, незважаючи на партійну приналежність і кольори. Ми пропонуємо суспільству нове мислення. У нас немає ворогів, всі наші вороги знаходяться за межами нашої країни. Ми тут всі свої, всі рідні і результат залежить від праці кожного з нас на своєму місці. Проблеми у нас спільні і вирішувати їх потрібно спільно. Хліб потрібно примножувати, а не ділити.

Евгений Малышко
03.07.08 16:33

В свое время Вы преследовали Резниковича, как Вы теперь на это смотрите, Вас никто не преследовал? Вы, наверное, правильно сделали, что вышли из партии, и теперь будете петь? Каково Ваше мнение?
О.Б.
Я співала, співаю і буду співати до тих пір, поки буде кому слухати.

европеец
03.07.08 20:51

Вы меня переубедили. Продолжайте действовать по европейски. Езжу пить воду в Шаяны где проживает бездомный Плющ (пять га леса и хатынки не в счет) А сколько он там построил и перепродал? Правительство Януковича правильно выделило принципиальному Ивану Степановичу земельку в Конче Заспе. Не зря же он на подписании универсала представлял совесть нации. Нравятся ли Вам Шаяны?
О.Б.
Нажаль в Шаянах я ще не була, але ваше почуття гумору мені подобається. До речі, не знаю чи ви знаєте, але в місті Рахові Івано-Франківської області (а це через гору) дійсно знаходиться географічний центр Європи. Його поставили Габсбурги 200 років тому. Це я як європеєць європейцю відповідаю.

Александр
03.07.08 21:50

Приветствую Вас! Помогите, пожалуйста, реально 360 киевским семьям. Люди, що проiнвестували житло у будинках по вулицi Лаврухiна 4 i 8, вже рiк не можуть отримати свої квартири. Попри строки, не завершено, ще й половини робот. У компанiї - забудовника "Галичинабуд" запевняють, що будiвництво зупиняли лише на кiлька мiсяцiв. Источник - ГлавРед называет эту историю А-ЛЯ ЭЛИТА-ЦЕНР. Парадокс этой ситуации, что ее виновником является Сергей Швец, депутат Киевского областного совета от БЮТ. Кстати на встрече с избирателями Деснянского района господина Турчинова, его охранники порвали плакаты с требованиями киевлян (касающихся достройки дома!) на глазах кандидата в меры А. Турчинова и премьера Ю. Тимошенко. Как реально Вы можете помочь? Может вы как-то с президентом этот вопрос обсудите. Депутаты распоясались вовсю. Куда нам податься, бедным инвесторам. Или это новая форма собирания денег на выборы ДЕМОКРАТИЧЕСКОЙ КРАЛИЦИЕЙ?
О.Б.
Ви знаєте, що в парламенті утворена Тимчасова слідча комісія, яка складається з 13 народних депутатів, яку я очолюю. Комісія поставила собі за мету вивчити кожен об’єкт, зрозуміти відповідальність і внести зміни до діючого законодавства, щоб зняти ці проблеми в подальшому. Для нас важливо сьогодні кожне ваше офіційне звернення. Ми отримали звернення громадян по переліку будинків по вулиці Лаврухіна, а також від асоціації Приватних інвесторів та власників. Ми вивчимо кожен об’єкт спільно із інвесторами, забудовниками і представниками всіх гілок виконавчої гілки влади, які зацікавлені у цій проблеми. На сьогоднішній день ми надіслали 19 звернень до Тимчасової слідчої комісії, які делегували нам по одному представнику і в рамках роботи будемо розглядати кожен об’єкт, шляхи вирішення цих проблем. Єдине що я хочу, щоб ви розуміли. Що це не може бути швидко. Але сподіваюся, що у вересні місяці ми будемо мати повну паспортизацію всіх об’єктів, які нам надіслали. Ми говоримо, що не існує громадського контролю, в даному випадку ми побачимо як працює парламентський контроль. Принаймні ж одне спільне місце де можна мати всі зібрані матеріали - Тимчасова слідча комісія.

м. Київ Назар
04.07.08 09:04

Оксано добрий день! Ви гарно співаете, але не дуже гарно проявляете себе у політиці і владі, для чого це Вам?
О.Б.
Я вам хочу сказати, що не можна подобатися всім, тим більше одночасно. Не можна одночасно стояти обличчям до всіх. Комусь подобається, комусь ні. Головне те, що я роблю - має результати діяльності і вашу оцінку. Якою б вона не була, вона є для мене важливою. Ви питаєте для чого це мені? Я вам відповім: ідіть ви.

Ігор
04.07.08 09:22
Оксана Володимирівна. Коли в Україні буде приділено увагу вітчизняному шоу-бізнесу або естраді (кому як краще)? Скажу відверто, єдина програма "Шанс", яка показувала в розрізі вітчизняний шоу-бізнес, на моє переконання, настільки пропагувала негативні речі і взагалі відношення до такого слова як "мистецтво" та "музика" не має. Коли ж Україна дістане такі шоу, як в Європі, чи навіть тій же Росії? Адже в останній стільки патріотичних концертів показують, де співають і поп-виконавці, і ті, хто вже довго перебуває на естраді. У нас же, молоді виконавці займаються лише піаром, а таких виконавців, які довго перебувають на естраді просто говорячи забуто.
О.Б.
Ви знаєте, в мене особисто є багато шанувальників як в Україні так і за кордоном. І це не дивно – 30 років творчості. Тим не менше, коли я пропоную свій музичний матеріал на радіостанції Україні мені кажуть – це не формат. Тоді я питаю, що таке український формат? Зрозуміло, що відповіді немає, а є толерантна відповідь – це позиція станції, газети і т.д. Є така гарна приказка: "Хто платить, той замовляє музику". І ми з вами розуміємо, що такий рівень внутрішньої культури, який ми бачимо в ЗМІ дорівнює тому рівню внутрішньої культури, того хто це фінансує. На жаль, це проблема, але ми повинні її прожити. Тому що не всі ті, хто мають гроші сьогодні є культурними, освіченими людьми. Хоча той, хто шукає, знаходить музику для свого серця і своєї душі. Сьогодні молоді виконавці в основному не знають ціну людської любові, як було раніше: не було ніяких промо-кампаній, величезних грошей. Виконавець мусив проявити найбільш яскраві риси свого таланту і працьовитості, щоб люди хотіли його бачити. Відповідно, йшли на концерти, платили гроші для того, щоб його побачити і почути. А не сьогодні як у нас – все безкоштовно, а що безкоштовне, то нічого не варте.

Андрей
04.07.08 09:22

Уважаемая Оксана Владимировна!
От имени пострадавших граждан недостроенных домов по ул. Лаврухина 4, 8 Деснянского района столицы, строительство которых было начато в 2004 году и до сих пор еще не закончено, хотелось бы выразить протест против сложившейся ситуации.
В цивилизованной Европе, где приоритетом является защита прав и свобод человека, подобные обстоятельства вызвали бы незамедлительную реакцию со стороны парламента и президента государства. В Украине же право на жилье декларируется Конституцией, но реального механизма защиты этого права на законодательном уровне не предусмотрено.
Вызывает удивление чрезмерная забота о проведении чемпионата Евро - 2012 в то время, когда на улицах Киева и других городов Украины стоят недостроенные панельные и монолитно-каркасные коробки, в которых могли бы жить и растить будущее поколение страны молодые семьи! Но этого не происходит и складывается впечатление, что государству совершенно нет дела к жизненно важным вопросам его граждан, которые исправно платят налоги.
Право на жилье – это право человека на жизнь. Без крыши над головой не может быть семьи и счастья, а если их нет, то нельзя говорить о каких-либо достижениях государства в социальной сфере.
Ответьте, пожалуйста, почему существует "законная" возможность мошенничества в отношении участников долевого строительства жилья и кто еще, кроме Господа Бога, может помочь нам в этой беде?
Хочу пожелать Партии Регионов решительности при принятии важных решений в парламенте.
С уважением, верующий в порядочных людей, Андрей, 26 лет.
О.Б.
Всі, для кого ця тема є болючою - я вже відповіла. Єдине хочу ще раз нагадати - нам потрібні ваші звернення за адресою: Садова 3а, Тимчасова слідча комісія з питань з"ясування необгрунтовано високих цін на житло, а також невиконання забудовниками своїх зобов"язань перед інвесторами. Кабінет 803, Білозір О.В.

OLeg
04.07.08 16:19

Шановна Оксано Володимирівно!
Скажіть будь-ласка, як минулого місяця Ви голосували у Раді по питанню відміни численних пільг народним депутатам?
Буду вдячний за коротку відповідь - "За" чи "Проти"!?
З повагою,
Олег Володимирович
О.Б.
Ми минулого тижня у парламенті голосували за законопроект про депутатську недоторканність. Було внесено два законопроекти – від Кириленко (БЮТ), Кириленко (НУ-НС) і Герман. З поваги до себе і до вас, я не голосувала по жодному законопроекту, тому що вони виписані так, щоб парламент за них не проголосував. У одному законопроекті депутат Раб (застосування імперативного мандату), в другому законопроекті депутат Бомж. Зрозуміло, що за жоден законопроект парламент ніколи б не проголосував. Натомість, я в 2007 році як народний депутат вносила пропозицію щодо скасування депутатської недоторканності за моделлю, яка закріплена в конституцій Франції, до речі, у 1996 році. Так, наприклад, згідно з рішенням КС 1999 року, згода ВР України на притягнення народного депутату України до кримінальної відповідальності має бути одержана до пред’явлення йому обвинувачення у вчиненому злочині, що фактично унеможливлює розслідування у справах, до яких мають відношення народні депутати і навіть, якщо депутат вчинив злочин і затриманий на місці злочину. Відповідно до зазначеного рішення КС, міліція не має права його затримати без згоди ВР України. Натомість, редакція змін до Конституції, запропонована мною, передбачає, що депутат може бути затриманий на місці злочину, або заарештований, обмежений чи позбавлений волі, якщо суд виніс відповідне остаточне рішення. Зрозуміло, що при такій редакції правоохоронні органи матимуть можливість безперешкодно розслідувати кримінальні справи проти народних депутатів. З іншої сторони, народний депутат, який не вчинив злочин, буде убезпечений від тиску за свою політичну депутатську діяльність. Ми повинні розуміти, що існує депутатський імунітет і привілеї. Депутатський імунітет – ті умови, які убезпечують депутата від політичних розправ, які можуть чинитися до нього в результаті його депутатської діяльності. Я думаю, що такі зміни до Конституції у питаннях депутатської недоторканності, могли б бути проголосовані.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі