Публікаціявсі друкуватиДрукувати

З’їзд розставить усі крапки над «і» - Кріль
2008-07-11 14:33:00

З’їзд розставить усі крапки над «і» - Кріль

12 липня 2008 року о 16:30 в палаці "Україна" розпочнеться З’їзд Єдиного Центру. Очікується присутність майже 2500 учасників і гостей. Головну ж інтригу – хто очолить партію – буде знято безпосередньо під час З’їзду в палаці «Україна». Про ключові завдання З’їзду і перспективи Єдиного Центру – в інтерв’ю з головою партії, народним депутатом України Ігорем Крілем.

- Ігоре Івановичу, наскільки упевнено почувається Єдиний Центр в українському політикумі?
- На З’їзді ми затвердимо програмні документи - політичну платформу і статут, а також визначимося із керівництвом.
Нині до лав Єдиного Центру вже увійшли представники майже півсотні різноманітних політичних сил і блоків (Блоку Юлії Тимошенко («Батьківщина», ПРП), блоку НУНС («Наша Україна», УНП, Народний Рух України, ПОРА), а також Народної партії України, Партії регіонів, Соціально-християнської партії, Народно-демократичної партії, Демократичної партії, Партії промисловців та підприємців України, Комуністичної партії України). Звісно, найбільше – позапартійних. До нас ідуть свідомі політики та державні діячі, котрі не бажають осторонь спостерігати загострення нагальних проблем – економічних, політичних, соціальних, – і готові багато й самовіддано працювати, щоб вивести Україну з періоду затяжних криз. Окрім політиків, до наших лав вливається і чимало «свіжих» голів – професіоналів, яким соромно пасивно дивитися на популізм та безсистемність української влади. Ми працюємо, щоб створити справжню команду однодумців і професіоналів, які реалізують вкрай необхідні державі реформи, а не сприймають владу як доступ до привілеїв. 
- Окрім людського ресурсу, на чому ще базується Ваша впевненість як лідера Єдиного Центру?
- Єдиний Центр стане гарантом стабільності держави, гарантом виконання владою обіцянок народу – крок за кроком, послідовно, але неминуче. Ми виступаємо за те, щоб в Україні високопосадовець пам’ятав про відповідальність перед народом. Тому ми проти імперативного мандату як форми закріпачення народного обранця, проти різних проявів принципу «влада заради влади» і проти «сліпої» влади, яка не бачить потреб людини.
Мусить бути постійний діалог з виборцем. Без нього неможливо побудувати в Україні сильну державу, сприяти духовному відродженню та інтелектуальному розвитку суспільства. Без цього й надалі робитимуться емоційні популістські заяви, що штучно порушуватимуть етнічний і культурний баланс нашої багатонаціональної держави. Єдиний Центр – це та точка опори для простих людей і на Заході, і на Сході України, яка допоможе їм реально впливати на процеси, що відбуваються у державі.Наш план дій буде представлено на З’їзді – зокрема, у політичній платформі.
- Досить великий ажіотаж довкола лідера Єдиного Центру. Чому так довго тримається інтрига?
- Оскільки ми сповідуємо принципи демократії, логічно, що самі ж першими їх дотримуємося. Саме тому наша політична сила будується знизу догори, саме тому ми вважаємо вирішальною думку команди. Єдиний Центр не є політичним «мавзолеєм», що працює на одну людину. Єдиний Центр – це політична сила, яка працює для людей, а не заради вигоди і чиєїсь слави. У створенні нашої політичної сили ми не йдемо «вождистським» шляхом. Це, як казав легендарний Валерій Лобановський, буде «команда - зірка», де кожен є особистістю, а не сірою масою на фоні «зіркового» лідера. Голова Єдиного Центру - перший серед рівних, капітан команди, який очолить процес розбудови партії для реалізації програмних засад. І ви побачите такого лідера.  
- Якщо принципи демократії настільки визначальні, яким чином здійснюватиметься регіональна політика партії?
- Ми чітко усвідомлюємо помилковість політики «чесання під одну гребінку». Будь-яка регіональна політика мусить базуватися на розумінні особливостей кожної області чи то регіону – економічних, етнічних тощо. Вона буде розроблена таким чином, щоби передусім вирішувалися «болючі» проблеми того чи іншого краю, і водночас, щоб ці проблеми вирішувалися співзвучними для всієї держави методами. 
- Отже, очікувати несподіванок від З’їзду не варто?
- Я би так не формулював запитання. На мою думку, головним моментом на З’їзді буде можливість зрозуміти ідеологію Єдиного Центру. Наші ключові документи – політична платформа і статут – плід ретельної та серйозної праці. За допомогою цих документів ми сподіваємося розширити коло однодумців, маємо надію, що до Єдиного Центру приєднуватиметься усе більше розумних, свідомих і порядних громадян, які хочуть змінити життя в Україні на краще власними руками.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі