Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Кріль: Тимошенко завадило те, що Ющенко залишився живим
2008-07-28 09:35:00

Кріль: Тимошенко завадило те, що Ющенко залишився живим

Кількість одкровень від Давида Жванії спровокувала реакцію "Єдиного Центру". В заяві, поширеній партією, міститься рекомендація нашеукраїнцям виключити самбіста з фракції. Зухвала поведінка депутата та хамське поводження з правоохоронцями, на думку єдиноцентристів, підпадає під статті Кримінального кодексу. "Йому не місце у фракції "Наша Україна". Він виконує роль, яку йому призначила Юлії Тимошенко. У Жванії серйозні проблеми", - заявив лідер ЄЦ Ігор Кріль. Про отруєння Віктора Ющенко, майбутнє Тимошенко та власні президентські амбіції Ігор Кріль розказав в інтерв’ю інтернет-газеті "СЕЙЧАС".

– Ігорю Івановичу, які перспективи виключення Давида Жванії з фракції НУ-НС?

– Йому не місце у фракції «Наша Україна». Я сподіваюсь, що більшість депутатів, які декларують принципи, притаманні «Нашій Україні», нашому лідеру, мають саме таку позицію. Якщо вона інша, в мене виникнуть дивні асоціації.

– І що це дасть, крім морального осуду Жванії?

– В політиці завжди мають бути чіткі відповіді на питання. Поведінка Жванії вийшла за рамки як з людської точки зору, так і політичних принципів «Нашої України». Залишення цієї ситуації без відповіді – це безперспективність у політиці.

– У заяві «Єдиного центру» йдеться про те, що дії Жванії підпадають під статті Кримінального кодексу. Ви припускаєте, що цей парламент позбавить його депутатської недоторканості?

– Ми таку мету не ставимо. Ми наголошуємо, що йому не місце у фракції.

– А якщо Генпрокуратура зробить подання у Верховну Раду про позбавлення опального депутата імунітету? На Вашу думку, 226 депутатів дадуть згоду на це?

– Я не можу відповісти за 226 парламентарів. Більшість депутатів у парламенті голосують як фракція. А ті, які мають свою позицію, приймають рішення перед самим голосуванням.

– Отже, Жванії не стати другим Лазаренком?

- Я не можу сказати про Лазаренка, я мало знаю про нього. Також не можу сказати, наскільки є проблемною ситуація у Жванії, час покаже. Але те, що він зараз робить, наводить на думку, що у нього серйозні проблеми.

 – Політологи вважають, що своїми скандальними заявами Давид Важаєвич «вбиває» рейтинг Віктора Ющенко. Ви з ними згодні?

– Повністю. Він виконує роль, яку йому призначила Юлія Тимошенко. Ще в жовтні 2007 року у мене була розмова з Давидом Важаєвичем, в якій він мене агітував кинути Ющенко і перейти до Тимошенко. Я так розумію, що він перейшов.

– Тобто Ви вважаєте організатором кампанії з дискредитації Президента Юлію Тимошенко?

– Однозначно. Її мета зрозуміла ще з 2005 року. Вона несамовито хоче здобути посаду Президента, що деколи виглядає як хворобливе бажання. Якщо вона не стане Президентом, життя не закінчиться. Вона - нормальна, гарна жінка, буде жити і, можливо, ще дітей народить.

– Зараз складається враження, що вся президентська кампанія Ющенка буде побудована на причетності до його отруєння трьох осіб – Жванії, Медведчука і Тимошенко…

– Цікаве питання. Я не знаю, звідки Ви взяли ці три прізвища…

– Із заяви заступника голови Секретаріату Президента Ігоря Пукшина…

– Я не виключаю, що у 2004 році, під час виборів Президента, прогнозувалася така ситуація. Можливо, це і було метою отруєння Віктора Ющенко. Була група людей, яка хотіла привести Тимошенко до влади ще у 2004 році.

– І що їм тоді завадило?

– Те, що Ющенко залишився живим.

– Чи означає це, що у нас не буде єдиного кандидату від демократичного табору на президентських виборах?

– Швидше всього, так.

– Ви припускаєте варіант, коли Тимошенко і Ющенко домовляться, хто з них буде Президентом, а хто Прем’єром у наступній каденції?

– Президент під час прес-конференції на питання журналіста, чи піде Тимошенко на вибори, чітко відповів: «Так, я переконаний».

Я в цьому теж переконаний. Те, що повинен йти Ющенко, я також переконаний, оскільки він не має права не йти на наступні президентські вибори. Він повинен йти до кінця і виконувати свою програму. Ті виборці, які голосували за нього, його відмову від участі у кампанії, не зрозуміють.

– Ви допускаєте, що наступного Президента будуть обирати у парламенті?

– Ні. Ми, український народ, маємо в своїй ментальності рису, щоб у нас був лідер. Можна по-різному називати цю посаду - цар або гетьман, але його ми маємо обрати самі, а не через представників.

– У Вас є президентські амбіції? Ви будете балотуватися на виборах у 2010 році?

– У питанні відсутня логіка.

– Чому відсутня? Поганий той лідер партії, що не мріє стати Президентом…

– Можливо, інші лідери партії мають балотуватися, у партії «Єдиний центр» інша стратегія. Ми підтримуємо іншого Президента – Віктора Ющенко.

– Яка тоді з партій – «Наша Україна» чи «Єдиний центр» стануть «відштовхувальною ногою» Президента?

– Це для нас також не питання. Ми робимо свою справу, щоб наша позиція стала сильнішою у суспільстві і дозволяла будь-якому політику тримати свою позицію, у тому числі і Президенту Віктору Ющенко. 

Алла ПРИСЯЖНЮК Сейчас

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі