Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Полянчич: Тимошенко проти народу України
2008-08-05 12:21:00

Полянчич: Тимошенко проти народу України

31 липня Юлія Тимошенко нарешті припинила ховатися за патріотичною риторикою і почала доводити лояльність своєму російському колезі. Цього дня до Конституційного Суду надійшло подання 59 народних депутатів від БЮТ щодо конституційності Указу Президента «Про забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса – Броди» за проектним напрямом» - про це розповів народний депутат України, член Єдиного Центру Михайло Полянчич сайту "Реальна політика".

Достеменно відомо, що керувала процесом довірена особа Віктора Медведчука - Андрій Портнов. До речі, цей «антикризовий менеджер» теж не залишився осторонь викопування «коштовної могили» для масштабного енергетичного проекту, який Віктор Ющенко розпочав ще на посаді прем‘єр-міністра та мріяв закінчити уже на посаді глави держави.

Як раз напередодні звернення БЮТ до Конституційного суду Віктор Медведчук, який все частіше виконує функції політичного кур‘єра української прем‘єрки, від імені Тимошенко проводив консультації у Кремлі. Володимир Путін у досить жорсткій формі попросив його передати прем’єрці такі вимоги: Київ мусить виконати домовленості про реверсну роботу нафтогону «Одеса-Броди», «відкрити» український роздрібний ринок газу для російських компаній, долучити їх до проектів із розробки шельфу Чорного та Азовського морів, і зрештою відмовитися від розробки альтернативних маршрутів постачання енергоносіїв (спільно з країнами ОДЕР-ГУАМ, Центральної Азії та ЄС).

Адже, зазначив тоді Путін, під час останньої зустрічі з головою «Газпрому» Міллером у Москві Тимошенко підтвердила готовність виконати усі ці пункти.

Одразу ж після звіту Медведчука про переговори Юлія Володимирівна дала Андрію Портнову команду оскаржити президентський Указ у Конституційному суді. Пікантність ситуації у тому, що таким чином Юлія Тимошенко прямо виступила саме проти аверсу нафтопроводу, адже більше у цьому Указі оскаржувати нічого.


Довідка "Реальної політики":

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 474/2008
Про забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом

З метою забезпечення реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору, підвищення рівня енергетичної безпеки України, керуючись пунктами 1 та 17 частини першої статті 106 Конституції України, постановляю:

1. Виходячи з того, що переведення нафтопроводу «Одеса - Броди» в режим роботи за проектним напрямом зі збереженням при цьому рівня доходів від його використання відповідає інтересам національної безпеки України в енергетичній сфері, утворити Міжвідомчу робочу групу з опрацювання питань забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» за проектним напрямом (далі - Міжвідомча робоча група).
2. Затвердити персональний склад Міжвідомчої робочої групи .
3. Міжвідомчій робочій групі розробити та подати у тижневий строк план заходів щодо переведення з 2008 року нафтопроводу «Одеса - Броди» в режим роботи за проектним напрямом зі збереженням при цьому рівня доходів від його використання.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 Президент України Віктор ЮЩЕНКО
22 травня 2008 року

Цікаво, що навіть у створеній указом Робочій групі для переходу на аверс більшість належить Тимошенко, адже вона контролює більшу частину чиновників, в обов’язках яких – забезпечення аверсу «Одеса-Броди». Отже, постає питання: звідки у неї претензії до схеми забезпечення аверсу? Якби Тимошенко дійсно переймалася питанням запуску нафтопроводу в проектному напрямі, не виникло би жодних суперечок з командою Президента України, бо саме її люди мали готувати всі угоди. Мали, але самоусунулися від реалізації цього стратегічного проекту.

Замість цього БЮТ усе більше відходить від Коаліційної угоди та своїх передвиборчих обіцянок. У цьому блоку з радістю допомагає Віктор Медведчук, який із «сірого кардинала» поступово перетворюється на «політичного утриманця» Тимошенко. Нехай досить впливового, але все ж таки утриманця.

І нехай цей статус не дуже тішить Віктора Володимировича, але завдає серйозних душевних страждань іншому видатному есдекові – Нестору Шуфричу. Останній своєю не завжди виправданою активністю намагається повернути прихильність лідерки БЮТ. Дішло до того, що низка «регіоналів» публічно заявили про союз Медведчука і Тимошенко та фактично назвали Нестора Івановича агентом БЮТ.

Вони ще не знали, з ким мають справу. У відповідь пан Шуфрич ледь не кожному зустрічному почав розповідати про змову Партії Регіонів проти БЮТ (?!!), спрямовану на дискредитацію Юлії Тимошенко шляхом обвинувачення у співпраці з комуністами та СДПУ(о). Досить цікаво, особливо якщо зважити на останні голосування фракції КПУ та заяви «визначних» есдеків – від самого Шуфрича до Погребинського.

Однак і це ще не все. Ситуація дуже неординарна тим, що Москва робить великі ставки на перетворення України на парламентську республіку. Отже, Партії Регіонів, на думку російських керманичів, доведеться знайти спільну мову зі своїми «зрадниками», щоб власними руками віддати усю владу БЮТ. Вочевидь, видовище має бути майже епічним.

До речі, кому в цій ситуації не позаздриш – так це націонал-демократичному крилу БЮТ. Справа в тому, що Юлія Тимошенко вже дала згоду на «чистку» списків блоку від ненадійного та галасливого «свідомого елементу». Таким чином, вона має фактично один до одного повторити шлях Мороза, якому свого часу довелося вичистити СПУ від ідеологічної складової для того, щоб «стрибнути в гречку» з класовими ворогами.

Отже, Юлія Володимирівна вирішила посперечатися тепер ще і з законами соціального розвитку. Чекати, куди її винесе чергова спіраль історії, залишилося недовго. Головне, щоб разом з авантюрним політиком на узбіччя не викинуло й усю Україну.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі