Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Єдиний Центр: національні інтереси – понад усе
2008-04-08 20:14:00

Єдиний Центр: національні інтереси – понад усе

Наприкінці березня в Києві відбувся з’їзд політичної партії Єдиний Центр. Поява такої партії, хоч і була прогнозованою, все ж викликала підвищений інтерес з боку вітчизняного політикуму та масмедій.

Інтрига насамперед полягала в тому, що керівне ядро партії на чолі з народним депутатом Ігорем Крілем – всі члени з блоку НУ-НС:

Віктор Тополов, Михайло Полянчич, Оксана Білозір, Леся Оробець, Борис Сіленков. Як відомо, блок НУ-НС безпосередньо асоціюється з іменем Віктора Ющенка. Однак, у свою чергу, Єдиний Центр також публічно декларує повну підтримку чинного Президента. «Ми – партія Президента України Віктора Ющенка, – недвозначно заявив на з’їзді І. Кріль. – Ми підтримуємо його дії, і забезпечимо виконання його програми та намірів».

Чи є потреба у створенні ще однієї пропрезидентської політичної сили, запитає хтось із наших громадян. На жаль, людей, котрі так думають, не так уже й мало.

Однак у суспільстві росте усвідомлення того, що подальше розгойдування державного човна і протистояння  двох чи навіть трьох «Україн» є вкрай згубним для країни, яка стомилася від політичних сил, які представляють або один регіон, або обслуговують амбіції своїх лідерів. Рано чи пізно, але в країні повинна була з’явитися політична сила, яка в основу своєї діяльності – не на словах, а на ділі – поставить єдність, стабільність і конструктивність.

Цією політичною силою готовий виступити Єдиний Центр.

Як заявив на з’їзді Ігор Кріль, Єдиний Центр об’єднає прагматичних центристських людей, які є патріотами своєї держави. За його словами, Україна – єдина. Розділяють її політики – для того, щоб отримувати електоральні дивіденди. І сила країни – в єдності, а не в роз’єднаності і протиставленні. «Основна наша ціль – стабільний, демократичний розвиток держави. У 2004 році в Україні було два Майдани: один – в Києві, інший – в Донецьку. Обидва ці Майдани символізували розділену країну. На обох цих Майданах стояли громадяни, які були не байдужі до долі своєї країни, у якій житимуть їх діти та онуки. Кожен Майдан стояв за свого лідера. Але кожен Майдан стояв за свою, єдину державу. Україна у нас одна. Сцени на цих Майданах, політики і їх цілі  були різні. Минуло декілька років… Притухли ідеали. Але залишились люди, які сповідували ці ідеали. Їм сьогодні боляче дивитись на те, як неприкритий популізм та відверта брехня політиків, які рвуться на високі державні посади, можуть призвести до повернення країни у тенета тоталітаризму. У них зникає точка опори. Саме Єдиний Центр і має на меті стати Народною Опорою».

Це і є відповіддю на запитання про те, для чого створено Єдиний Центр.  Мета Єдиного Центру – повернути до активності громадян, які здатні відстоювати ідеали сильної, відповідальної та могутньої України, дати можливість тим громадянам об’єднатись та принести користь своїй землі.

Відкритість, чесність і конструктивність у політиці змушує виборця, котрий щойно повернувся з чергового мітингу, задуматися: а може, й справді, наша сила – в єдності, а не у взаємному поборюванні? До яких пір політики змагатимуться між собою, нерідко в цій нещадній боротьбі ставлячи на карту національні інтереси? Може, зробивши крок назустріч своєму вчорашньому опонентові, і дочекавшись такого ж кроку від нього, ми всі лише виграємо, станемо сильнішими?

Зрештою, українська історія розпорядилась так, що ми не маємо іншої альтернативи, ніж пошук компромісу – Донбас і Львів, Крим і Київ, незалежно від ідеологічних переконань і вантажу вчорашніх конфліктів, мусять порозумітися між собою.

Адже Україна в нас – єдина.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі