Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Денисюк: Бізнес не потрібно захищати, йому потрібно створити умови для розвитку
2008-08-29 17:22:00

Денисюк: Бізнес не потрібно захищати, йому потрібно створити умови для розвитку

Для розвитку малого та середнього бізнесу повинні відмінно функціонувати три кити – судова система, законодавча та регуляторна політика, податкова система. Про цей та інші аспекти розповіла у чат-інтерв'ю сайту ГАРТ заступник голови Київської міської державної адміністрації, заступник голови Єдиного Центру Людмила Денисюк.

2008-08-26 14:48:21__veis: Які галузі промисловості, на Вашу думку, є на даний момент найбільш стратегічними для України?
Щоб відповісти на це питання, потрібно донести до громадян, що Україна серед європейських держав має одне з найкращих місць розташування – це транспортна держава, до того ж має 70% чорноземів. І не використати її переваги при розбудові стратегічних галузей промисловості було б нерозумно.
Країна з міцним науково-промисловим потенціалом повинна розвивати галузі, котрі поповнюють бюджет та працюють на майбутнє розвитку економіки.
Сьогодні такими галузями є енергетична, хімічна, металургійна, комунікаційно-інформаційна. Це виробництво екологічно чистих продуктів харчування.

2008-08-26 14:49:49__veis: Чи достатньо захищений у нашій державі малий та середній бізнес?
Бізнес не потрібно захищати, бізнесу потрібно створити умови для розвитку. Повинні бути чітко прописані правила для бізнесу та влади.
Для розвитку малого та середнього бізнесу, як я вже неодноразово зазначала, повинні відмінно функціонувати три кити – судова система, законодавча та регуляторна політика, податкова система.
Також необхідні дешеві кредити, чесні умови конкуренції, відкрите лобіювання та вдосконалення дозвільної системи.

2008-08-26 18:29:16__Skif: Наскільки реальним є вступ до Єдиного Центру Л. Черновецького?
Я ніколи з ним про це не говорила. Я знаю тільки одне: Леонід Черновецький підтримує демократичний розвиток нашої держави. А щодо вступу, я прокоментувати не можу.
2008-08-26 18:31:34__tarallo: Що стало причиною Вашого вступу до Єдиного Центру?
Причина одна і та ж - невирішення економічних проблем у нашій країні як на Сході, так і на Заході. Я вступила до ЄЦ, бо бізнес не має свого представництва у владі. Я свідомо йшла до Партії промисловців України, розділяю її стратегію і тактику. Але ця партія обмежена людським потенціалом, туди йдуть перш за все люди бізнесу.
Я впевнена, що розбудова держави буде йти через розбудову бізнесу, економіки. Вважаю, що зараз існує два класи, яких раніше не було - клас підприємництва та клас органів самоврядування, - котрі і будуть змінювати застарілі методи розвитку економіки.

2008-08-26 22:20:39__Bogdanova: Коли можна очікувати на конкретні позитивні результати у боротьбі з гральним бізнесом, що не відповідає ліцензійним умовам, бо ця проблема набула вже загальноукраїнського масштабу?
Терміново потрібно приймати закон про гральний бізнес. Є 4 законопроекти про гральний бізнес.
Для того, щоб розробити та затвердити законопроект, цей бізнес потрібно «відчути». Тобто знати проблеми представників цього бізнесу та громадян, які від нього страждають. Заборонити - значить зробити його нелегальним, і він буде ще більше поширюватись. Його треба контролювати і створити такі умови, щоб, перш за все, від нього забрати дітей та малозабезпечених громадян. Я раджу всім головам райадміністрацій ввести ліцензійні умови для грального бізнесу в містах країни, як це було зроблено в Києві. Це буде обмежувальним важелем для даного виду бізнесу.

2008-08-27 12:57:27__inna: Ви добре обізнані зі структурою виконавчої влади та місцевого самоврядування. На Вашу думку, наскільки ефективно сьогодні співпрацюють місцеві державні адміністрації з місцевими радами?
Існує проблема взаємодії між місцевими радами з місцевими адміністраціями.
Наводжу приклад (Старосамборський район, Карпати).
Для ліквідації наслідків повені в Західній Україні були виділені кошти на ремонт 211 об’єктів. Але передача грошей до адміністрації, згідно з чинним законодавством, є нелегітимною.
Я вважаю, місто повинно саме розпоряджатися коштами на впорядкування території, ремонт доріг, та всі інші питання, від яких залежить комфорт громадян. А контроль центральною владою повинен бути тільки в питаннях державної та національної ваги. Це дотримання принципів Конституції, захист прав людини, національної та екологічної безпеки.
Все це неможливо зробити без політичної сили, котра візьме на себе проведення адміністративної реформи.

2008-08-27 12:58:10__inna: Як Ви гадаєте, які зміни до законодавства зупинять корупцію та що може перебудувати менталітет пересічного українця, щоб перестали давати «презенти»?
Затвердити на законодавчому рівні кримінальну відповідальність чиновника за невиконану роботу, за халатність і саботування, за корупційні діяння тощо.
2008-08-27 12:58:52__inna: Знову в ЗМІ з’являються публікації про вибори. За Вашою оцінкою, коли чекати вибори?
Хочу сказати, що вибори обов'язково будуть, але коли, не знаю - ніколи не гадала на картах (Гумор!).
2008-08-27 13:00:08__inna: Якими Ви бачите зміни до виборчого законодавства та як сприймаєте мажоритарну систему?
Зміни до виборчого законодавства потрібні. Я за мажоритарну систему до виборів у місцеві ради.
2008-08-27 13:02:08__inna: Розкажіть, будь ласка, про свої плани на майбутнє у професійній та політичній діяльності?
По-перше, хочу сказати, що я мати, маю 7-річну доньку. Хочу бути причетною до того, щоб майбутнє наших дітей було прекрасним, адже ми, українці, гідні того. А те, що я займаюсь політикою, бізнесом - вибір часу. Залишати це я не хочу, адже в країні багато негараздів. Якщо б в Україні все було стабільно, я би займалася суто своєю професійною діяльністю.
2008-08-27 13:26:06__ketty_J: В якому стані нині питання контролю за якістю продуктів, що ввозяться в Україну, й взагалі система захисту прав споживачів?
Перш за все, не тільки про якість продуктів говорити потрібно, але й про якість товарів взагалі. Згадаймо крайнощі Радянського Союзу, коли не дозволяли ввозити Мерседес, бо він не відповідав стандартам Запорожця. Сьогодні - все навпаки, проблем із ввозом товару немає. Існує наказ 28 Держстандарту про те, що близько 1000 найменувань продукції підлягають обов'язковій сертифікації. А от питання контролю за якістю на сьогоднішній день, згідно із законодавством, покладені на органи митної служби, ветеринарної та санітарної служб. А отже, як воно все це здійснюється - окреме питання. Ситуація сьогодні на нашому ринку є катастрофічною, адже дуже багато супермаркетів не проходять перевірки санепідемстанцій. Монополізація в торгівлі призводить до того, що на наш ринок проходить багато неякісної продукції.
Ми вступили в СОТ. Відповідність до стандартів Євросоюзу наших товарів - на мінусовому рівні. Але я впевнена, що українці  - такий народ, що швидко приведе до якості рівня Європи.
2008-08-27 13:26:18__ketty_J: Як оцінюєте регуляторну базу українського підприємництва?
По-перше, коли складається регуляторний акт, будь-який, то цей акт повинен бути обговорений та виважений з тими, кого це стосується. У нас на сьогодні дуже мало фахівців з цього питання.
Регуляторний акт - це правила, які не можуть бути складеними непрофесіоналами. Ще дуже впливає необізнаність наших підприємців.
Громадські об'єднання програють у професійній підготовці. Я як чиновник - на боці підприємця, котрий дбає про інтереси людей.
У нас тільки 0,3% громадських об'єднань, і ті не мають впливу на формування регуляторних актів. Я вважаю, що громадськість повинна бути активною.

2008-08-27 13:26:28__ketty_J: Чи прихильниця Ви гендерної політики? Жінка у бізнесі, політиці - це нормальне чи неприродне явище?
Зараз це питання не актуальне.
Нормально відношуся. Не має значення вік, стать. Жінка у бізнесі чи політиці - це нормально.
Я працювала переважно з чоловіками, але мені більше подобається працювати з розумними жінками.

2008-08-27 13:28:19__andrej: В контексті посилення функцій місцевого самоврядування: чи не є вертикаль адміністрацій зайвою, адже вона значною мірою дублює функції місцевих рад?
Відповідала на подібне запитання. Вважаю, що центральна влада повинна контролювати виконання та непорушення питань, що стосуються державних інтересів.
2008-08-27 13:28:37__Svitlana: При Євросоюзі наш український виробник буде почуватися комфортно чи ні? Й за яких умов він буде захищений так само, як і наш споживач?
Українець – людина мудра, комунікабельна. Впевнена, що найближчим часом наш товаровиробник буде виконувати все для того, щоб продукція відповідала європейським стандартам.
2008-08-27 13:29:08__andrej: Який досвід міста Києва варто поширити у регіонах?
Київ на сьогоднішній день - єдине місто, яке впровадило ліцензійні умови для грального бізнесу на місцевому рівні. На сьогодні немає закону про цей бізнес, є тільки ліцензії Мінфіну та ліцензії від міста. Перша з них коштує 150 тис. євро, а друга - близько 240 гривень.
2008-08-27 13:29:22__Svitlana: Ваш погляд на податкову реформу? Чому так складається в державі, що попри активні дії податківців основна маса громадян не бачить, куди ці кошти потрапляють, й чому вони не повертаються до суспільства соціальними гарантіями та достойним рівнем життя?
 Ще раз повторю - все залежить від нашої активної професійної позиції. Завжди легше критикувати. Але від кожного з нас, від нашої активності та професійності багато залежить.
Все геніальне - просте, але для простоти потрібно довго та наполегливо працювати.
2008-08-27 13:29:26__andrej: Якими Ви бачите електоральні перспективи Єдиного Центру?
Прекрасними.
2008-08-27 13:29:59__Svitlana: Якою є Ваша позиція щодо проблеми сирітства? Адже попри обіцяні державою кошти за всиновлення наші громадяни не поспішають це робити (принаймні, у нас на Полтавщині). Водночас  держава «обурюється» й, так би мовити, вже підозріло дивиться на іноземців, котрі бажають прийняти навіть хвору дитину. А хіба гарний дитбудинок - це гірше, ніж погана прийомна сім’я - такі заклади останнім часом теж підлягають реформуванню, а навіщо?
Це складне питання. Воно сьогодні потребує ретельного і дослідження, і вивчення. Коли я активно працювала в Громадянському парламенті жінок України, я бачила, що робили чиновники при процедурі усиновлення - продавали дітей. Залишати сироту тут, в інтернаті - це страшно. Президент, я вважаю, дав дуже мудре розпорядження - створити дитячі будинки сімейного типу. Але без контролю, знову ж таки, нічого не буде.
Ще одне нововведення - ми даємо цим сім'ям вудочку, щоб ловити рибу: одним - столярні інструменти, вони роблять меблі, другим - швейні машинки, іншим - комп'ютери і т.і.
Вважаю, що такі ініціативи повинні підтримати громадянські об’єднання.

2008-08-28 09:45:27__53edc: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, яка вірогідність розв’язання третьої світової війни після подій у Грузії, враховуючи протилежні позиції з одного боку Росії, а з іншого - США та Європи?
Перерозподіл території - це завжди загроза для всього людства. Навіть коли люди між собою ділять майно – це складно. Я вважаю, що позиція України є дуже важливою в цьому питанні. Від професійності дипломатів залежить багато.
Нашій незалежній країні 17 років, для країни - це мало, для нас - багато. Але це одна з країн, яка отримала незалежність без війни.
Я вважаю, позиція української дипломатії буде наполегливою та професійною, в тому сенсі, щоб виступити за збереження територіальної цілісності держави, за те, щоб Україна була в системі колективної безпеки, щоб Україна була розвиненою державою з позиції мирного розв'язання питань. Найцінніше, що у нас є - життя людини.

2008-08-28 09:52:33__aleks: Як, на Вашу думку, будуть розвиватися відносини між Росією та Україною після нещодавніх подій на Кавказі?
Мені все рівно, якою мовою розмовляти. Якщо держава йде у напрямку розбудови - це добре.
Ми - незалежна держава. Росія - теж. Ми повинні співпрацювати, вибудовувати свої відносини на принципах дотримання суверенітету, поваги, взаємовигідних відносин у бізнесі, культурі, науці та ін. І навіть якщо політики будуть гратися темами розділу, пересічні громадяни завжди будуть йти шляхом дружби.

2008-08-28 11:14:20__moda: Добрий день! Пані Людмило, як, на Вашу думку, розвиватимуться події в українській політиці восени? Який формат, на Ваш погляд, буде мати коаліція?
Я пишаюся поведінкою Президента. Після всіх випадів Президент жодного разу не дозволив собі принизити прем'єр-міністра як посадову особу та як жінку. Інші політики мають вчитися у Президента, як себе поводити. Єднання та вирішення державних національних інтересів – це головне для політики, а не конфлікти та сутички.
Я дуже вдячна за запитання - професійні, цікаві, небайдужі. Адже від нас залежить майбутнє України.
Дякую, люблю. До зустрічі. 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі