Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Як правильно звільнитися
2008-12-24 16:17:00

Як правильно звільнитися

Як правильно звільнитися – Єдиний Центр радить:

1.За законом, роботодавець зобов’язаний повідомити працівнику про звільнення за два місяці. За цей час працівник може підшукати собі нове місце роботи.
2.Якщо трудовий договір розривається в зв’язку зі скороченням персоналу, не погоджуйтесь на звільнення «за власним бажанням», як би не наполягав начальник. Краще добитися статусу «скороченого». Тоді Вам, крім виплати повної заробітної плати за відпрацьований час і компенсації за невикористану відпустку, підприємство зобов’язане сплатити вихідну допомогу в розмірі середньомісячного заробітку.
3.Доки не побачите наказу про звільнення, продовжуйте ходити на роботу, дотримуючись трудового розпорядку і дисципліни. В іншому випадку Вас можуть звинуватити у прогулах і звільнити за це.
4.Повний розрахунок із робітником, згідно зі ст. 116 КЗпП України, має відбутися у день його звільнення. Відсутність грошей на розрахунковому рахунку фірми не вважається поважною причиною для затримки виплат.
5.Якщо остаточний розрахунок затримується, можете сміливо подавати на фірму до суду, і тоді, згідно зі ст. 117 КЗпП України, роботодавець буде зобов’язаний оплатити працівнику «за скороченням» весь час затримки у розмірі його середнього заробітку.
6.Пам’ятайте, що позовні заяви за трудовими суперечками (стягнення зарплат, незаконні звільнення, інші вимоги) звільняються від сплати державного мита.
7.Встати на облік до Служби зайнятості необхідно у 7-денний строк після звільнення. Лише так Ви збережете безперервний трудовий стаж, пільги й вищі виплати майбутньої матеріальної допомоги.
8.Нині мінімальний розмір допомоги з безробіття: для застрахований осіб – 500 грн., для незастрахованих – 360 грн. Розмір допомоги залежить від страхового стажу працівника, тривалості його перебування в статусі безробітного, величини «білої» зарплати на останньому місці роботи.

 

При вирішенні трудових спорів необхідно керуватися Кодексом законів про працю та  Постановою «Про практику розгляду судами трудових спорів».

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі