Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Єдиноцентристка Оксана Біров: Керівництво країни повністю ігнорує проблеми Закарпаття
2016-03-23 08:24:00

Єдиноцентристка Оксана Біров: Керівництво країни повністю ігнорує проблеми Закарпаття

Про перші результати роботи Закарпатської обласної ради VII скликання, результативність та дієвість головного органу місцевого самоврядування, проблемні питання області та шляхи їх вирішення – розповіла виданню mukachevo.net депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру Оксана Біров.

- Пані Оксано, Ви стали депутатом Закарпатської обласної ради вперше. Чи справдилися Ваші очікування щодо депутатської діяльності?

 

- Не так багато часу пройшло, аби можна було сформувати повноцінний висновок. Поки що я спостерігаю дуже багато організаційних питань, які забирають час від конструктивної і продуктивної роботи, оскільки потрібно узгодити всі технічні питання. Але, разом з тим, я б сказала, що на даний момент мої очікування від депутатської діяльності не справдилися. Зараз ми живемо в часі, коли не можемо, просто не маємо права навіть на хвилиночку відволікатися від роботи. Депутат не повинен займатися технічними питаннями, необхідно перейматися проблемами життя людей і якомога швидше їх вирішувати.

 

Кожен з нас на сьогоднішній день зіштовхується з проблемами дороговартісного лікування, низьких заробітних плат та пенсій, високих тарифів, тому і не дивно, що громада має претензії до роботи депутатів. Люди давно відчули повну бездіяльність керівництва країни, всі ми зрозуміли, що нас знову ошукали, оскільки верхня гілка влади абсолютно не справляється зі своїми обов'язками. Там, в стінах Закарпатської обласної ради, я з першого дня хотіла б працювати в більш конструктивному напрямку, не витрачати час на речі, від яких життя закарпатців кращим не стане.

 

- Як взагалі оцінюєте результативність роботи Закарпатської обласної ради VII скликання?

 

- Не так багато було сесій, як би нам хотілося. Практично завжди вирішення стратегічних питань відкладалися до кращих часів. Майже весь зимовий період депутатський корпус був на дуже довгих канікулах. Я вважаю, що за цей час ми могли б вирішити багато болючих для області проблем. Але чи не було потреби в цьому, чи так організована робота керівництвом обласної ради - не знаходжу відповіді.

 

Фракція Єдиного Центру завжди готова до роботи і депутати нашої політичної сили не один раз ініціювали позачергові сесії, однак, окрім нас та колег від партії "Батьківщина", це більше нікому не потрібно.

 

- Єдиний Центр в Закарпатській обласній раді - в опозиції. Чи часто доводиться йти на конфронтацію зі створеною коаліцією?

 

- Так, фракція Єдиного Центру майже відразу прийняла рішення бути в опозиції. По-іншому й бути б не могло. Бо якщо б ми стали частиною коаліції разом з колишніми представниками Партії регіонів, то ми б зрадили наших виборців і свої принципи. Однак, мене дуже засмучує певна політична незрілість та недалекоглядність депутатів облради. Не можу зрозуміти для чого плетуться політичні інтриги, адже ми всі - закарпатці, ми всі - жителі чудової землі, ми всі безмежно любимо Закарпаття, і мене дуже болить, коли нас розділяють питання політичного змісту. Це ж абсурд, коли 64 депутати не можуть знайти компроміс, не можуть знайти спільне рішення, не можуть спокійно і злагоджено працювати. Тому мені б хотілося, щоб депутатський корпус не повертав проблемні питання в політичну площину.

 

Єдиний Центр активно відстоює питання, які відповідають вимогам громади. Зокрема, на останньому засіданні Закарпатської обласної ради розглядалося надзвичайно важливе питання вільних залишків бюджету за 2015 рік. І що ми побачили? Це був повний дерибан державних грошей. Єдиний Центр вніс чудову пропозицію - направити вільні кошти на лікування діток з вадами слуху. Але колеги з інших партій таке рішення не підтримали і на даний момент Єдиний Центр може допомогти тільки трьом важкохворим діткам, а таких в області є вісім, і якщо до 4 років їм не купити дороговартісний слуховий апарат, то вони на все життя залишаться інвалідами.

 

Що стосується мене, то на своєму окрузі, який охоплює 10 населених пунктів, я повинна злобіювати питання кожного хоча б мінімально, але зараз спостерігаю абсолютне ігнорування депутатських запитів і не бачу, щоб обласна адміністрація їх опрацьовувала.

 

- Ви - освітянин і, звичайно, лобіюєте питання освіти, хоча працюєте в екологічній комісії...

 

- Так. І в нашій фракції є ще освітяни з великим досвідом роботи. Це Мотильчак Михайло Андрійович та Туріс Інгрід Юріівна, яка є новатором в освітній галузі, тому я дуже рада, що такі люди представляють інтереси наших виборців в депутатських комісіях. Але я також живу проблемами освіти. Зараз були підняті питання щодо вивчення української мови у школах з угорською, словацькою, румунською мовами викладання. Для мене це також важливе питання, бо у тих населених пунктах, від яких я була обрана депутатом, є багато угорців. Зараз ми погодили програму розвитку вивчення української мови нацменшинами до 2020 року, на яке виділили непогане фінансування - до 8 млн. гривень. Сподіваємося, що будуть опрацьовані методики вивчення, надана відповідна література, це все ж державне питання і вирішувати його треба на державницькому рівні. Хотілося б всім закарпатським школам надати можливості матеріально-технічного зміцнення, покращення умов навчання, бо не можна в час стрімкого розвитку здобувати освіту в таких умовах.

 

- Ще одне важливе освітнє питання, яке до цих пір не є вирішене - фінансування профтехосвіти. Ваша думка з цього приводу?

 

- Щоб коротко і лаконічно відповісти на це питання я скажу одне: не можна державі усувати себе від виконання функцій держави. Я вважаю, що це є безпрецедентно - звалити все на місцеві бюджети та на місцеву громаду. Якщо навіть зараз місцева влада і винайде кошти на фінансування закладів профтехосвіти, то невже їй нема куди іх направити? Громада повинна максимально себе відстоювати, бо завтра прем'єр-міністр може скинути на людей ще більші навантаження. Я - за людей, я - за профтехосвіту, бо зараз є велика потреба в робочих професіях, тому профтехосвіту потрібно підтримувати.

 

- Єдиний Центр часто направляє звернення до Президента та прем'єр-міністра України, чи є відповідна реакція з боку керівництва країни на місцеві проблеми?

 

- Так, ми дійсно часто направляємо звернення до Києва до керівництва держави, але, на жаль, отримуємо тільки формальні відписки. Це повне ігнорування регіональних проблем. Та і не дивно, оскільки бачимо, в якому стані зараз країна: Кабінет Міністрів робить те, що хоче, Президент декларує одне, а виконує зовсім інше. Тому нам потрібно ставити питання звернень до керівництва держави якось по-іншому. Не зовсім розумію, чому пан Москаль не лобіює питання нашого краю, він же ж несе відповідальність за виконавчу гілку влади. Перша задача пана губернатора - це доносити до Президента й вирішувати проблеми Закарпаття, але я не бачу, що ця робота ним ведеться.

 

Що ж стосується Єдиного Центру, то наша політична сила й надалі буде активно відстоювати питання, які є в інтересах Закарпаття та закарпатської громади.

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі