Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога: В команді Трампа є команда яструбів, для яких Росія завжди була потенційним ворогом
2016-11-17 16:19:00

Віктор Балога: В команді Трампа є команда яструбів, для яких Росія завжди була потенційним ворогом

Коментар голови Єдиного Центру, народного депутата України Віктора Балоги щодо зовнішніх ініціатив Дональда Трампа був оприлюднений у матеріалі впливового американського видання The Hill. Далі - тест перекладу:

В неділю ввечері в Брюсселі європейські лідери провели «кризові переговори» щодо того, як реагувати на обрання Дональда Трампа Президентом США. Вони не змогли дійти спільної домовленості, та й фактично Міністри закордонних справ Британії та Франції відмовилися бути присутніми. Хоча деякі лідери мають більше причин вважати обрання Трампом кризою, ніж інші.

Так само як консервативні користувачі американських соцмереж розважаються, поширюючи відеороліки репортерів, експертів та юмористів, які пихато насміхались та пророчили перемогу Клінтон над Трампом, так само смішно зараз пригадати, що казали європейські лідери про Трампа до його обрання.

Деякі намагаються виправдатися. Британський Прем’єр-міністр Тереза Мей зараз висловлюється обережно щодо своїх коментарів. «Я просто висловила свою думку стосовно проведення виборчих кампаній. Я вважаю, що вони мають проводитись тихо та виважено з адекватним обговоренням проблем.

Угорський Прем’єр-міністр Віктор Орбан пішов значно далі, високо оцінюючи Трампа ще в липні. «Я не беру участь в кампанії Трампа. Я ніколи не подумав би, що буди тішити себе думкою, що він (Трамп) кращий вибір для Європи та Угорщини.

«Але я слухав кандидата та маю вам сказати, що він зробив 3 пропозиції щодо боротьби з тероризмом. І я, як європеєць, навряд чи зміг би сформулювати краще те, що треба Європі».

Ще вищу оцінку щодо Трампа (і те, що ця думка пролунала саме і Україні, найбільш дивує) висловив Віктор Балога, український політичний діяч у його блозі в серпні: «Наші «аналітики», «експерти» і говорящі голови з ВР хочуть здаватися розумними людьми, але не помічають, що в команді Трампа є доволі впливова група яструбів. Це і Джон Болт, і Майк Пенс, які є консерваторами і сповідують класичні погляди республіканців на зовнішню політику, в якій Росія завжди була потенційним ворогом.

В цілому республіканці мають проукраїнську позицію. А значить, у випадку перемоги, Трамп не зможе ігнорувати думку людей, без підтримки яких не зможе нормально працювати».

Іншим лідерам не настільки поталанило з їхніми попередніми висловлюваннями. Президент Франції Оланд має переглянути свої коментарі, висловлені влітку: «Його безчинства викликають в мене нудоту».


Але «пальму першості» з негативних висловлювань отримує Міністр фінансів Чехії Андрей Бабіш, який необачно презирливо висловив негативну думку щодо Трампа в напередодні виборів.

В політичних коментарях, виданих 8 листопада, він заявив:

«Я не підтримую Трампа, хоча деякі помилково порівнюють його зі мною. Все, що ми маємо спільного, - напевно те, що ми прийшли в політику зі бізнесу. Я лідер руху (ANO або партія Yes), програма якого, на відміну від Трампа, несе покращення для всіх і кожного. З самого початку ми були проти кумівства та корупції в політиці, для боротьби з цими явищами ми й прийшли в політику. Тому мій улюблений американський політик – Майкл Блумберг.

Після цього минулого року пролунала його невтішна ремарка щодо порівнянь його з Трампом: «Різниця в тому, що Трамп неодноразово збанкрутів та вихваляється своїми статками. Я не роблю нічого подібного».

За прогнозами, Бабіш може лідирувати на виборах в Чехії наступного року та стати Прем’єр-міністром. Маючи таку завищену самооцінку та помилкові погляди, він може програти так само, як і Хіларі Клінтон. Чи може з’явиться інший Ентоні Вінер, який поки знаходиться в тіні?

 

http://thehill.com/blogs/pundits-blog/presidential-campaign/306315-a-donald-trump-hangover-for-european-leaders

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі