Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Кріль: Реальних кроків від БЮТ щодо відновлення коаліції немає
2008-09-24 10:13:00

Кріль: Реальних кроків від БЮТ щодо відновлення коаліції немає

Лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль взяв участь у програмі "Час" на 5 каналі.

Лариса Губіна: Ну і в програмі «Час» ми знову повертаємося до невмирущої теми коаліції. Наш гість сьогодні – Ігор Кріль, народний депутат, блок НУНС. Доброго вечора, Ігоре Івановичу.
Ігор Кріль: Добрий вечір Вам.
Лариса Губіна: Ви, як лідер партії Єдиний Центр, нещодавно заявили, що в діяльності нової коаліції країна нічого корисного не отримає. Ми лише знову отримаємо, як у банці і далі будуть вовтузитися, поїдаючи один одного, павуки. Це означає, що Ваша сила політична категорично проти створення нової коаліції і категорично налаштована на нові вибори?
Ігор Кріль: Ні. Ми, в принципі, підтримуємо все те, що явне. І ми за те, щоб і Партія регіонів, і БЮТ, підписали коаліційну угоду і створили коаліцію. Тому що вони вже давно її створили. Тільки вони поки що не хочуть створювати її юридично. Оскільки хочуть всім продемонструвати виставу про те, що вони ніби не хочуть цієї коаліції. А вже вкінці, в останній день, перед розпуском парламенту, вони будуть змушені просто її підписати. Це все – вистава. І я не сумніваюсь в тому, що ця коаліція буде створена.
Лариса Губіна: Тобто, Ви впевнені, що дочасних виборів в країні не буде?
Ігор Кріль: Я не маю підстав думати про дочасні вибори, оскільки сьогодні домовленості давним-давно вже є. Вони були ще набагато раніше – до другого вересня. Другого вересня почали виконуватись ті домовленості. І вони закінчуються створенням коаліції.
Лариса Губіна: Саме з цим пов'язаний той факт, що Єдиний Центр відмінив розміщення майже двох мільйонів щитів по всій Україні? Я посилаюсь на газету «Дело», зразу Вам кажу. Це означає, що рекламна діяльність передвиборна буде призупинена і все ж таки – коаліція?
Ігор Кріль: Ні. Це зовсім не пов’язано з тим, оскільки ця компанія планувалась ще на початку серпня, а зараз просто змінена форма цієї інформаційної кампанії. Це – по-перше. По-друге, сьогодні я вніс законопроект про зміни закону про вибори народних депутатів. Так це можна пов’язати із тим, що завтра будуть вибори? Зовсім ні. Тому що є ідея змінити виборчу систему, зробити її більш логічною, більш наближеною до людей, зробити, щоб депутатів в список ставили не лідери партій і розставляли їх по місцях, а, щоб виборці своїм голосуванням, підтримкою того, чи іншого кандидата в депутати в окрузі визначали місце депутата у списку партії. Цей законопроект зробить так, що ті, кого обирають, будуть знати, кому вони мають служити. А ті, хто вибирає, знатимуть, кого вони вибирають. Сьогодні зовсім навпаки. Сьогодні є лідер, який формує список. Люди голосують за цього лідера. А що там в тому списку далі, ніхто вже і не звертає уваги. Там і секретарки, і охоронці, і водії, які просто слухають лідера, послушно виконують все те, що він говорить. Це – не народні депутати. Народні депутати мають мати позицію і мають служити народу.
Лариса Губіна: Скажіть, Ви вірите в те, що можливе відродження коаліції НУНСу та БЮТу, чи це вже виглядає легендою?
Ігор Кріль: Сьогодні не робляться з боку БЮТу жодні кроки про те, щоб ту коаліцію відродити. Про це тільки говорять. Як тільки появляється якась камера, зразу про це говорять, що потрібно відродити. Але реальних кроків немає. Сьогодні відомо, по-моєму, вчора Кириленко дав свої пропозиції, принципи формування, відродження такої коаліції, але…
Лариса Губіна: Це можна вважати кроком назустріч?
Ігор Кріль: Це можна вважати кроком назустріч, але на цей крок реакції ніякої.
Лариса Губіна: А сьогоднішня відповідь письмова? Також письмова відповідь БЮТу не може вважатися кроком назустріч?
Ігор Кріль: Я вважаю, що ця письмова відповідь БЮТу є відмова у форматі такої коаліції. Повторюю ще раз – іде вистава. Іде вистава, що демократична коаліція потрібна, її потрібно відродити.
Лариса Губіна: Тобто, Ви все прогнозуєте на останній день і в останній момент?
Ігор Кріль: Ті, хто грає цю виставу, ті актори, політичні сили, які є акторами в цій виставі, вони давним-давно вже про все домовились і чекають останнього дня.
Лариса Губіна: Поясніть також, будь ласка, ще таку Вашу заяву. Ви говорите про «коаліцію чотирьох». Як можна домовитися чотирьом силам: «регіонам», БЮТу, «Нашій Україні» і Литвину, якщо зараз не можуть домовитись?
Ігор Кріль: Ну…Це цитату Ви берете мою місячної давності і це на прес-конференції…
Лариса Губіна: Тобто, вона вже зараз неактуальна?
Ігор Кріль: Ні. Вона не то, що неактуальна. Я взагалі мав на увазі зовсім інше. І цю цитату вирвали з контексту і її дуже багато засобів масової інформації цитували. А малось на увазі, що в даній ситуації для того, щоб країна спокійно розвивалась, парламент не потрібно ділити. Треба всім сісти за стіл і домовитись. Оце малось на увазі. І більше нічого.
Лариса Губіна: Тобто, це така розширена коаліція?
Ігор Кріль: Звичайно. То як кажуть раніше була «ширка», а зараз «дужка». Дуже широка коаліція.
Лариса Губіна: Уряд нині демонструє стабільність у роботі: регулярні засідання, презентовано проект бюджету-2009. Прем’єр працює. Всі міністри працюють нашоукраїнці. Ви закликаєте в такій політичній ситуації уряду і прем’єру подати у відставку, тому що така є коаліційна угода. Навіщо знову поглиблювати цю кризу, яка вже з’явилась в Україні?
Ігор Кріль: Зовсім до того не закликаю. Крім тої стабільності, що Ви назвали, я можу додати ще деяку «стабільність» – стабільні прес-конференції тричі на день. Уряд демонструє, показує свою роботу. Що за тими лаштунками стоїть? Питання зовсім інше. І я думаю, що найближчим часом ми це почуємо і побачимо. До чого я закликаю? Я закликаю лиш до одного – до правди. Новоявлені коаліціянти в принципі мають право створити нову коаліцію. Але нехай таки скажуть людям правду. Я лиш до одного закликаю – не обманювати людей. Вони перед виборами говорили людям неправду. Вони божилися. І не буду приводити цитати різного роду, які говорила Юлія Тимошенко про те, що вона ніколи не буде в коаліції з Партією Регіонів. Сьогодні така коаліція стає реальністю. Я знову ж таки закликаю – давайте говорити людям правду. Більше ні до чого.
Лариса Губіна: Ігоре Івановичу, я Вам дякую за те, що прийшли в студію. Ми почули Вашу точку зору. Спасибі Вам.

 

5 Канал

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі