Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Кріль: Дочасні вибори приведуть в парламент нові політичні сили, конфігурація у ВР зміниться
2008-10-09 13:27:00

Кріль: Дочасні вибори приведуть в парламент нові політичні сили, конфігурація у ВР зміниться

Лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль взяв участь у програмі \"Час\" зі Святославом Цеголком на \"5 каналі\"

Святослав Цеголко: Зараз ми бачили телезвернення Віктора Ющенка. Далі по гарячих слідах ми обговорюватимемо звернення з політиками. Перший наш гість Ігор Кріль, народний депутат від блоку "Наша Україна–Народна Самооборона", лідер партії Єдиний Центр. Добрий вечір.
Ігор Кріль: Добрий вечір.
Святослав Цеголко: Що ви почули в телезверненні Президента? З яким настроєм сидите зараз?
Ігор Кріль: Чесно кажучи, я коли слухав Президента, було враження, що це останнє попередження, але я зрозумів з його слів, що він прийняв рішення. Прийняв рішення і дострокові вибори починаються. Як я розумію, вони десь пройдуть у сьому неділю після тої, яка була цього тижня.
Святослав Цеголко: Це виходить десь 8-го грудня нам слід чекати дострокових парламентських виборів?
Ігор Кріль: Так.
Святослав Цеголко: Верховна Рада 6-го скликання, вона взагалі вже не чинна? Завтра депутати не мають права збиратися, чи це означає, що вони можуть ще збиратися і прийняти поправки до законодавства, бо йдуть вибори?
Ігор Кріль: Народні депутати залишаються народними депутатами до того моменту, коли в сесійний зал ВР прийдуть народні депутати, котрі пройдуть на цих виборах. А поки ВР немає можливості приймати рішення, якщо Указ підписаний.
святослав Цеголко: Якщо будуть ці вибори, ми чуємо звернення президента. Як далі буде діяти уряд, прем’єр буде виконувати обов’язки?
Ігор Кріль: Уряд буде діяти до того часу, поки не збереться нова ВР і перед цією ВР, перед народними депутатами прем’єр-міністр зобов’язаний прийняти рішення про відставку, оприлюднити своє рішення, і після того Кабінет міністрів ще буде діяти до формування нової коаліції і нового уряду. Тобто зараз уряд діє в державі, нічого страшного не відбудеться, уряд контролює ситуацію, і немає ніяких проблем. 
Святослав Цеголко: Тобто виконувати обов’язки?
Ігор Кріль: Він буде діяти до тих пір поки не збереться нова ВР.
Святослав Цеголко: В кулуарах ВР депутати розказували, що прем’єра Юлію Тимошенко спробують замінити на якусь іншу особу?
Ігор Кріль: Це різні політики з різних політичних сил, вони придумують якийсь сценарій, щоб вносити інформацію, яка їм вигідна. Нічого такого не відбудеться, всі буде спокійно, всі підуть на вибори і народ матиме право сказати на пряму, все що він думає, виходячи з цієї ситуації, яка зараз відбувається в державі. Я думаю, що це правильно в даній ситуації, що народ має вирішити, що буде далі.
Святослав Цеголко: Це зокрема, сказав і президент, він також сказав, що «демократичну коаліцію» зруйнувала людська амбіція». Чия?
Ігор Кріль: Я розумів зі звернення, що це амбіція Юлії Тимошенко. І зараз дуже багато звинувачень на адресу політиків, політичних сил, президента щодо того, що хтось там хотів її розвалити. Рішення Конституційного суду, що було у вересні оприлюднене, давало президенту підстави розпустити Верховну Раду вже наступного дня після оприлюднення рішення. Воно говорить про те, що для діяльності коаліції в парламентській більшості має бути більше ніж 225 депутатів, їх немає десь з червня місяця. Я не пам’ятаю точну дату, коли бютівець Рибаков та представник Народної Самооборони Бут вийшли з коаліції. 
Святослав Цеголко: Президент у своєму зверненні сказав також такі слова: «події 2 вересня унеможливили створення коаліції». Чи ми можемо це перенести також на Верховну Раду 7-го скликання, яка буде після цих дочасних виборів?
Ігор Кріль: Політики, які зараз підуть на вибори, політичні сили, які підуть до людей, вони будуть щось декларувати, те що вони будуть декларувати, вони повинні будуть виконати після виборів. Якщо політики будуть послідовні, то я думаю, що нова ВР 7-го скликання буде працювати більш успішно. 
Святослав Цеголко: Тоді питання, чи будуть політичні сили декларувати про те, що будуть об’єднуватися всі з усіма, чи далі будуть відвертати голову і казати «ми не будемо об’єднуватися з тою силою», а потім будуть з нею об’єднуватися?
Ігор Кріль: Ну, що будуть говорити політики на дочасних виборах, це ми побачимо під час виборчої кампанії. Я думаю, що ми зараз повинні декларувати ті принципи, які забезпечать стабільність суспільству і не відходити від тих принципів, це важливо. Якщо так буде, то я не бачу ніяких проблем у Верховній Раді 7-го скликання. А я вважаю, що вона обновиться досить серйозно, тому що, по-перше, в списках тих політичних сил, які є сьогодні будуть нові депутати. По-друге, не сумніваюсь, що прийдуть нові політичні сили в парламент і конфігурація в парламенті зміниться. Я думаю, що це призведе до того, що політики повинні будуть задуматися над відповідальністю перед українським народом.
Святослав Цеголко: Говорячи про свої політичні сили, ви маєте на увазі свою політичну силу?
Ігор Кріль: Я не сумніваюся, що Єдиний Центр буде в наступному парламенті. 
Святослав Цеголко: В якому вигляді?
Ігор Кріль: Як партія Єдиний Центр
Святослав Цеголко: Тобто ви підете на ці вибори самостійно?
Ігор Кріль: Сьогодні я можу сказати однозначно одне, що тижні два назад в нас відбулося засідання Президії партії за участі всіх керівників регіональних організацій. Ми не приймали рішення, оскільки тоді не потрібно було приймати рішення, тому що було не зрозуміло що буде далі, можливо створиться нова коаліція, можливо відновиться стара коаліція. Але всі домовились, що ми вислухаємо один одного, щоб знати реальну ситуацію, щоб можна було орієнтуватися на якесь рішення, то я скажу відверто, щоб не сказати 100%, що майже всі члени Президії і голови регіональних організацій висловилися за те, щоб Єдиний Центр йшов на вибори самостійно. Як буде реально - вирішить з’їзд партії. Я не сумніваюсь, що з завтрашнього дня, швидше за все, почнуться консультації і ті консультації приведуть до певних домовленостей. Можуть бути різні варіанти, але ми зараз готові іти на вибори самостійно.
Святослав Цеголко: Один із таких варіантів – це включення до списку блоку з умовною назвою «Блок Віктора Ющенка». Таке припускають?
Ігор Кріль: Я думаю, що консультації з цього приводу будуть проводитися. 
Святослав Цеголко: Ви би хотіли бути в блоці Віктора Ющенка, ви як Ігор Кріль?
Ігор Кріль: Я можу сказати одне, я завжди підтримую будь-які кроки, які йдуть на об’єднання, а не роз’єднання і саме головне, щоб ті кроки мали підстави під собою і ті політичні домовленості, які будуть досягнуті в результаті тих кроків, щоб вини були ґрунтовні і забезпечили стабільність чи блоку, чи коаліції, яка буде створена в майбутньому парламенті, це головне.
Святослав Цеголко: І все таки, ви би хотіли бути в блоці президентському чи йти все таки, самостійно?
Ігор Кріль: Єдиний Центр за президентсько-парламентську модель в Україні. Ми вважаємо, що в Україні повинен, все таки, керувати президент, людина, яку обирає народ, людина за яку голосує від 15 до 20 мільйонів громадян України. Ми за таку модель, і ми в будь-якій ситуації будемо підтримувати того президента, якого обере народ, ми будемо йому допомагати, ми будемо його критикувати, і якщо говорити виходячи з сьогоднішньої ситуації і виходячи з тих політичних лідерів, які є в державі, то ми підтримуємо Віктора Ющенка, оскільки ми вважаємо, що він найбільш сьогодні така кандидатура, яка може спокійно і ціленаправлено вести нашу державу, незважаючи на те, що вона не така проста…
Святослав Цеголко: Ви все таки, не відповіли на запитання, чи ви хотіли би бути в Блоці Віктора Ющенка?
Ігор Кріль: Я хотів би…
Святослав Цеголко: Як ви вважаєте, якщо завтра всі депутати ідуть на вибори, хто прийматиме бюджет, хто приймати інше законодавство, яке потрібне для того, щоби стабілізувати фінансову ситуацію в країні. Ми бачимо приклад Італії, ми бачимо США, де законодавчі органи цих країн активно реагують борючись зі світовою фінансовою кризою?
Ігор Кріль: Якщо завтра починаються вибори, а зі всього зрозуміло, що це так, то бюджет приймати зможе тільки нова ВР. Можливо відбудуться певні домовленості, як було минулий раз, коли був розпущений парламент і Указом Президента було дозволено два дні попрацювати, щоб внести зміни в бюджет. Можуть такі домовленості бути, це можливо. Але фактично це мало б бути так як я вже сказав. Нова ВР мала б прийняти новий бюджет.
Святослав Цеголко: Ігор Кріль, народний депутат з блоку "Наша Україна-Народна Самооборона". Дякую
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі