Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Оробець: Найважливіше у виборах – довіра виборця
2008-10-17 17:11:00

Оробець: Найважливіше у виборах – довіра виборця

Заступник голови Єдиного Центру, народний депутат України Леся Оробець взяла участь в програмі «Влада слова» Національного радіо.

Пані Лесю, зараз триває судова тяганина щодо дострокових парламентських виборів, як ви вважаєте, чи не ставить це під сумнів саме проведення 7 грудня виборів. Адже якщо затягнеться дата виборів, вибори можуть відбутися або під кінець року, або перейти той рубіж, коли будуть новорічно-різдвяні свята. Як ви вважаєте, наскільки це може вплинути на явку виборців, на бажанні людей брати участь у виборах і взагалі на перебіг виборчої кампанії?
Знаєте, я не є прихильником дочасних виборів, воно не є добрим ні для держави, ні для економіки, ні для населення. Одначе, якщо в парламенті є ситуація безвідповідальності за дії уряду, якщо не зрозуміло яка зараз більшість підтримує діючий уряд і якщо, фактично, коаліції немає, то питання яким іншим чином ми можемо сформувати повноважний парламент, який би брав за це відповідальність. І станом на зараз, вибори є чи не єдиним механізмом впливу на владу, який ще залишився у народу. І хочу нагадати, що влада належить народу, а не БЮТу, і якби не заявляв пан Портнов з приводу того, що парламентські вибори відбудуться тоді, коли захоче цього БЮТ. Ніхто конституцію не відміняв.
З приводу економічної кризи. Нема поняття чинність Конституції під час економічної кризи чи ні, якщо наслідки безвідповідальних, популістичних дій уряду, які зараз у відверто марафонській президентській кампанії веде лідер БЮТу. Якщо такі наслідки будуть набагато дорожчими для держави ніж зараз проведення дочасних парламентських виборів, то як на мене, парламентські вибори в даному випадку є меншим злом.
З приводу юридичних моментів, тут можу говорити фахово, бо сама за фахом юрист. Давайте розбиратися, ВР є наразі чинною, за ст..81 Конституції ми втратимо повноваження, коли відбудеться перше засідання нової ВР. При цьому, ніщо нам не заважає прийняти держбюджет 2009 року, дай боже, щоб він зваженим, про що не можна говорити про теперішній бюджет, ніщо не заважає прийняти відповідні зміни до виборчого законодавства, окрім БЮТу, який зараз блокує трибуну, що ми бачили в минулого тижня.
З приводу реєстру виборців та інших моментів, які потрібно внести в закони про вибори народних депутатів. Смію нагадати слухачам про те, що вибори в Києві, які відбулися нещодавно, відбувалися за тим самим законом, і тоді БЮТ не говорив про ніякий реєстр виборців, тоді всі рвалися у бій, не дивлячись на закони. І раптом, через рік після цього було згадано про закон. Цікава ситуація. Ви знаєте, я переконана, що просто заявляти про особисту відповідальність – того мало, відповідальність треба брати на себе і в даному випадку я підтримую рішення президента, він поступив відповідально, розуміючи, що в державі не може бути хаосу, в державі мусить бути влада народу, не політичних верхівок, не політичних ідолів – народу, і як народ вирішить, так і буде. Тому я переконана, що пройти горнило виборів – це те, що варто зробити нинішнім політикам, щоб за рік врешті решт повернутися до народу обличчям, а не тим, чим вони зазвичай повертаються.
Пані Лесю, оскільки ви юрист, одразу ж до вас запитання. Оскільки ВР не спромоглася прийняти зміни до бюджету в частині фінансування виборів, нині є рішення РНБО з цього питання. Пан Турчинов, віце-прем’єр висловив свою думку, що мовляв, це не є надзвичайна ситуація і уряд не має в такий спосіб фінансувати виборчу кампанію?
Наскільки мені відомо, станом на зараз, на сайті президента вивішено указ, де він затверджує рішення РНБО з приводу фінансування виборів. В законі про вибори не сказано, хто має приймати відповідне рішення ВР чи Кабмін, одначе,  в законі сказано, що це мають бути кошти з державного бюджету  України.
У виборчій кампанії, якщо вона найближчим часом отримає старт, що буде вирішальним для виборця: партійні вожді, тобто хто очолить власне список, які пізнавані, програми політичних сил, з чим вони будуть іти до виборця, чи новітні технології?
В політиці, я вже надто давно, ще з 94 року, зі своїх 12 років, а мій батько був політиком. І знаєте, щоразу ідучи на вибори в його команді я завжди себе питала, от його опоненти на що вони розраховують: на політичні технології? Скільки політики будуть думати, що якимись піар-технологіями, новими гаслами, лозунгами, красивими костюмами можна буде переконати, що от цього разу вони таки зможуть. Я переконана, що найважливіше у цих виборах, тай взагалі у виборах – це довіра виборця до тієї політичної партії, якій він довіряє владу. Крапка. І ніякими технологіями не можна досягнути того, що можна досягнути довірою. Тому, на останок, прошу вас: не думайте телевізором, не думайте гаслами, думайте своїм серцем і своїми мізками, своєю головою, хто здатен виконувати обіцянки, а хто не здатен вибирайте самі. Дякую, всього найкращого.
Дякую, нагадаю, що в програмі «Влада слова» Леся Оробець, «Наша Україна – Народна Самооборона», Єдиний Центр. 
      


 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі