Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Денисюк: Державні проекти, направлені на будівництво до Євро-2012 зупинені не будуть
2008-11-05 11:34:00

Денисюк: Державні проекти, направлені на будівництво до Євро-2012 зупинені не будуть

Чи змінять ухвалені Верховною Радою антикризові закони економічну ситуацію в Києві в інтерв’ю заступника голови Єдиного Центру Людмили Денисюк радіо «Свобода».

Роман Скрипін: Сьогодні Президент підписав закон, ухвалений ВР, про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України.
Чи відреагувала столиця на кризу? Чи спроможний цей закон захистити і Київ, і цілі регіони від наслідків фінансової кризи?
Людмила Денисюк:  Столиця Київ – це держава в державі. І я не згодна на 100% з думками, що криза взагалі не торкнеться міста, це є нереально, тому що на сьогоднішній день бюджет міста складається на 83% за рахунок малого і середнього бізнесу. Це всі сфери послуг, це торговельна мережа, це інноваційні програми, які створені в Києві, це будь-яка галузь, яка на сьогоднішній день є і виробнича, і технологічна, вона працює в Києві.
Кожного року створюється в Києві понад 40 тисяч суб’єктів господарювання. Про це щось говорить…
Роман Скрипін: А закон же ніби покликаний допомогти середньому і малому бізнесу?
Людмила Денисюк:  Київ – єдине місто в країні, яке надавало фінансово-кредитну підтримку розвитку малого і середнього бізнесу. Перш за все, це бізнес інноваційний, який створює додаткові робочі місця, який спрямований на виробництво. І за рахунок бюджетних коштів міста 75% кредитної ставки з бюджетних коштів ми покривали. Тобто, бізнесмен, який хотів розпочати бізнес чи його розвинути, отримував кредит гривневий під 5%.
Це супер. Це єдине місто в країні!
Роман Скрипін: А тепер що буде?
Людмила Денисюк: А на сьогоднішній день постанова Кабміну припинила взагалі бюджетні всі…
Роман Скрипін: Що буде?
На сьогоднішній день статус кво. Ми знаємо. Там є заморожені напрямки…
Людмила Денисюк: Заморожені.
Роман Скрипін: Нібито закон має це відкрити…
Людмила Денисюк: Ми отримуємо, як кажуть, таку надію на цей закон.
На сьогодні вже 3 місяці підприємства не отримують кредити за тією ставкою. Тобто, вони банкрутують. Це вже є SOS. І оце є вже страшно на сьогоднішній день.
Роман Скрипін: Скільки підприємств збанкрутувало в Києві?
Людмила Денисюк: Я не можу сказати сьогодні, що збанкрутували. Вони ще виживають, тому що Київ – це столиця, яка… Кошти все-таки, знаєте, тут є, і вони виживають, малі і середні підприємства. Але, як кажуть, уже на грані банкрутства.
Роман Скрипін: А які є очікування?
Ми ціле літо тут говорили про кризові явища і чули відповіді  негативні про те, що кризи не буде, все буде гаразд.
Причому це робили абсолютно різні люди: від експертів пересічних, тобто не представники влади, до представників влади.
Останнє запитання, яке ми ставили перед гостями програми, одне з болючих: чи загрожує Україні безробіття?
Ми почули знову відповідь: «Ні!»
Людмила Денисюк: Безробіття погрожує Києву. На сьогоднішній день 100 тисяч безробітних у галузі будівництва. 100 тисяч! Сьогодні заморожені будівництва. Це вже про щось говорить. А як  буде і далі так рухатися розвиток подій, то планується до мільйона безробітних у будівництві по місті Києву.
Роман Скрипін: Ви маєте на увазі і заробітчан, які приїхали на заробітки?
Людмила Денисюк: І заробітчани, і не тільки заробітчани…
Роман Скрипін: Ви говорите, що мільйон безробітних. У Києві 3 мільйони мешканців…
Людмила Денисюк: Ні, це, зрозуміло, і заробітчани, які приїхали. Але всіх разом. Я кажу про киян – людей, які працюють у Києві.
Роман Скрипін: Ну, не дивно, тому що Київ якраз переживав будівельний бум, і тут всюди будували, де тільки є вільне місце. Якщо його немає, то його створювали, вільне місце.
Людмила Денисюк: Без генерального плану.
Роман Скрипін: Без генерального плану.
І от тепер все, нібито, зупинилося. Так?
Людмила Денисюк: Так.
Роман Скрипін: Чи буде зупинка столичних підприємств?
Людмила Денисюк: Я, безумовно, не очікую зупинки столичних підприємств, цього бути не може. По-перше, отримала Україна кредит, розкидатися ми ним не можемо, ми не нафтодержава, як Росія, яка для збереження свого курсу одиниці надала 112 міліардів доларів. Ми цього не можемо. Я вважаю, що терміново нам сьогодні потрібно роздивлятися законопроекти, які підуть на врегулювання та розвиток економіки країни. Перш за все, терміново потрібно активізувати роботу будівельних галузей і державних проектів, які направлені на будівництво, на приклад, на будівництво соціального житла. Адже ті кошти, які передбачені бюджетом, вони дають і розвиток не тільки металургійних комбінатів, які зав’язані на будівництво, але й виробництво будівельних матеріалів і створення робочих місць, будівництво соціального житла у Києві – це варіант.
Роман Скрипін: Запитання стосовно ринку нерухомості, який найбільше ріс у столиці і ціни на нерухомість. Чи перетворяться об’єкти вже розпочаті на довгобуди. Хоча оцей закон передбачає фінансування і підтримку будівництва. І чого нам очікувати на ринку нерухомості столичному. Чи значить, що він обвалиться і ціни стануть набагато меншими, хтось говорить про 30% зменшення цін.
Людмила Денисюк:  Сьогодні по всій Україні говорять, що зменшились ціни на 30-40%, по Києву цього ще не передбачається і ви це знаєте з соцопитувань і знайомі кажуть, що ні
Роман Скрипін: Що з будівництвом, чи очікує нас пам’ятник імені довгобудів?
Людмила Денисюк:  Так.
Роман Скрипін: Назвіть їх, будь-ласка.
Людмила Денисюк: Це об’єкт «21 століття», він повністю стоїть. Але проекти державні, які направлені на будівництво до Євро 2012 вони не будуть зупинені ні в якому разі. Є і «Мірокс», яка відішла, є і компанія «Оболонь», і «Столиця», і «ТММ».
Роман Скрипін: Всі вони стануть довгобудами?
Людмила Денисюк: Навіть ті, які і добудовані, вони сьогодні не можуть бути продані.
Роман Скрипін: Ну і останнє питання до вас. Ви позапарламентська сила, я не маю на увазі окрему групу «Єдиний Центр». Чи хочете ви дострокових виборів, і коли вони будуть проведені?
Людмила Денисюк: Розірвався рівносторонній трикутник влади: президент, парламент і прем’єр-міністр, він показав неефективність своєї роботи і я 100% впевнена, що в Україні повинне бути президентське правління. І вибори так. Я можу 100% сказати, що до кінця року вони не будуть. Коли б вони не були призначені, наша політична сила до них готова.

 

 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі