З'їзд партії. Політична платформа Єдиного Центру

Політична платформа Єдиного Центру

Об’єднавшись - змінимо життя на краще

Успішною є лише та країна, яка гарантує своїм громадянам добробут, безпеку, права і свободи та можливість самореалізації.

Україна стане такою країною, якщо силу руйнації та протистояння ми перетворимо на силу єдності та розвитку.

Кризові процеси, що відбуваються в країні та за її межами, вимагають від нас негайного згуртування. Це єдиний шлях, який забезпечить Україні гідне місце у світі.

Питання стоїть як ніколи принципово. Або Україна стане насправді демократичною, правовою і соціальною державою з розвиненим громадянським суспільством, або перетвориться на постачальника дешевої робочої сили.

Або ми використаємо світові процеси на користь українського народу, або з України викачають її природний та інтелектуальний потенціал.

 

Україна має все, щоб увійти до спільноти передових країн світу:

• високий інтелект нації та розвинений науково-технічний потенціал;
• вигідне географічне розташування та транзитна інфраструктура;
• унікальні природні багатства, найбільшим серед яких є родючі землі;
• багаті та давні культурні традиції.

 

І головне – сила України в її талановитих та працьовитих людях.

Належне використання цього потенціалу мало б вже давно зробити наших громадян заможними, суспільство захищеним, а державу – ефективною.

 

На превеликий жаль, ми змушені констатувати інше:

• люди реально не відчувають економічних «успіхів», про які так часто говорять політики;
• багато наших співвітчизників змушені шукати кращого життя за межами своєї Батьківщини;
• корупція роз’їдає суспільство;
• село, медицина, освіта, культура, армія та комунальне господарство перебувають у стані занепаду.

 

Так триватиме доти, доки ми не дамо чесну відповідь на два запитання:

• Чому так сталося, що одна з найбільших за територією, кількістю населення та найпотужніших за потенціалом країна Європи протягом всього періоду незалежності не може вийти на шлях стабільності та розвитку, який би відчув кожен її громадянин?
• Що робити, щоб змінити ситуацію на краще?

Лише давши відверту відповідь на ці запитання, ми всі, кому небайдужа доля України, майбутнє дітей та онуків, зможемо разом взятися за самовіддану працю для вирішення проблем сьогодення.

 

Чому так сталося?

Головною бідою України в усі часи була відсутність згуртованої, патріотично налаштованої та прагматичної національної еліти. І як наслідок - її неспроможність об’єднати народ України в єдину політичну націю, виробивши об’єднавчу національну ідею.

В часи прийняття важливих державних рішень українська еліта, зосереджуючись, перш за все, на особистих інтересах, поринає у дискусії та протистояння, які завершуються безрезультатно.

Це добре знають ті, хто використовує суспільні багатства лише в особистих інтересах.

Наша історія містить чимало фактів, які це підтверджують.

По-перше, один із найтрагічніших – початок минулого століття, коли у складних історичних умовах Україна мала реальну можливість побудувати незалежну державу.

Але замість того, щоб об’єднатися навколо високої історичної мети, тогочасна українська еліта почала боротись між собою за владу.

Завершилося все втратою державної незалежності, голодоморами, війнами, репресіями, в яких загинули десятки мільйонів українців.

По-друге, вже в часи незалежності, особливо після президентських виборів 2004 року, ми неодноразово отримували реальні шанси об’єднати Україну.

Але ми їх втрачали, і перш за все, через те, що як у тих, хто вважав себе переможцями, так і у тих, кого вважали переможеними, не виявилося мудрості та мужності визнати, що на різних Майданах стояли люди з громадянською позицією, для яких Україна є їх спільною Батьківщиною, де жили їх діди та прадіди, де житимуть їх діти та онуки.

Це урок для всіх відповідальних політиків та мільйонів громадян.

Ми знову не змогли об’єднатись у час великого громадянського піднесення, яке могло стати основним рушієм розбудови економічно сильної, демократичної та соціально-орієнтованої Української держави.

 

Що робити?

Ми не маємо права гаяти час.

Щоб народ України знову не втратив свій історичний шанс, ми повинні усвідомити, що лише через об’єднання всіх патріотичних та відповідальних громадян і політиків розбудуємо успішну та заможну країну.

 

Тому ми пропонуємо об’єднатися в єдиний політичний процес усім громадянам України, які:

• щоденно, дивлячись на політичний безлад у країні, шукають відповідь на питання: «Яке майбутнє у мене, моїх дітей та онуків?»;
• бажають, щоб політики нарешті схаменулися;
• відчувають у собі силу, потенціал і бажання змінити ситуацію на краще.

 

Політичний процес – це об’єднання навколо ідеї.
Особисте щастя кожної людини є головним завданням держави. Але щастя людини неможливе і без її усвідомленого духовного розвитку.

Розуміння цього - перший і необхідний крок кожного до побудови суспільства, яке базуватиметься на принципах добра та любові.

Тому для Єдиного Центру визначальною є ідея, закладена у словах:

 

Ми любимо Україну і зробимо все, щоб кожен її громадянин, незалежно від місця проживання, національності, мови спілкування, віри, пишався своєю Батьківщиною.

Ці слова мають об’єднати представників справжньої державотворчої еліти задля спільної праці заради добра України.

Ці слова мають стати основою об’єднавчої НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ.

Унікальність нашої країни, її минулого та сучасного вимагають пошуку власного шляху розвитку.

На сьогодні немає ідеології, яка могла б стати дієвим інструментом вирішення наших проблем.

 

Тому Єдиний Центр пропонує суспільству свою об`єднавчу ідеологію.

Ми називаємо її ідеологією єдиноцентризму.

Єдиноцентризм – це ідеологія єднання, патріотизму, правди та прагматизму.

Єдиноцентризм – це ідеологія, яка має об’єднати всіх патріотів української держави, незалежно від їх національності, місця проживання, мови спілкування і віри.

Єдиноцентризм – це ідеологія, яка має привнести мораль та відповідальність в українську політику.

Єдиноцентризм – це ідеологія, яка має дати правдиву оцінку кожній проблемній ситуації, що виникла в конкретному селі, місті, районі, області чи в країні загалом.

Єдиноцентризм – це ідеологія прагматизму, яка дасть суспільству ефективні інструменти для вирішення як проблем сьогодення, так і тих, що виникатимуть завтра.

Єдиноцентризм – це ідеологія, що здатна вивести українське суспільство на пряму дорогу розвитку кожної людини, родини та держави загалом.

 

Наша стратегічна мета на багато років вперед:

• піднести рівень життя в Україні до європейських стандартів;
• забезпечити стабільність і впевненість у майбутньому всім громадянам;
• забезпечити демократичний розвиток України та її соборність;
• забезпечити розвиток економіки на основі економіки знань;
• сформувати масовий і потужний середній клас;
• дати поштовх громадянам України до об’єднання в політичну націю нового формату – націю інтелектуальну, культурну та підприємливу – націю-лідера.

 

Наші середньострокові цілі – забезпечити прогрес на шляху європейської інтеграції для досягнення реальних змін на краще в житті людей.

 

Наші сьогоднішні завдання – навести порядок у владі, підвищити добробут людей, модернізувати економіку та зміцнити єдність країни.

 

Ми доведемо, що Єдиний Центр є партією, яка здатна:

• визначати стратегію розвитку держави, її кожного регіону та громади;
• виробляти необхідні для суспільства рішення;
• забезпечувати виконання прийнятих рішень.

Ми доведемо, що здатні змінити життя людей на краще.

Ми доведемо, що здатні досягти єдиної для всіх мети - утвердити успішну, заможну і демократичну Україну, в якій наші діти та внуки з гордістю говоритимуть:

 

Я ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ!